| Rilay a întrebat:

Bună!
Vreau si eu niste remedii pentru par.
Parul meu arata ca o capita cu fân, este foarte uscat si daca nu il îndrept cu placa nu are nici o forma. Firele mici isi fac aparitia si arata îngrozitor, folosesc balsam, dar nu isi face efectul pe parul meu. Nu stiu ce sa ii mai fac. Credeti ca ar trebui sa ii mai tai din lungime?
Menționez ca este foarte greu sa il descurc.
ma repet, arata bine doar când il fac cu placa sau când e umed.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca produse profesionale gen Matrix Total Results Pro Solutionist.

http://www.aoro.ro/......at-chimic/

Daca varfurile sunt despicate, arse, cel mai bine e sa-l tai si eventual sa gasesti o tunsoare care sa te avantajeze si fara placa. Nu e ok sa fi dependenta de placa.

Poti sa iti iei si o perie care sa te ajute la descurcarea parului, un tangle teezer face diferenta, eu muream de durere cand incercam sa-mi descurc parul cu o perie normala si se mai rupeau si firele cu tona.

http://www.aoro.ro/tangle-teezer/the-original-perie-de-par/

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Singura solutie la un par atat de degradat si ars este foarfeca!
Nu glumesc sa stii, chiar nu exista nici un tratament pe lumea asta care sa invie un par deja mort.

| justanotheruser99 a răspuns:

Daca vârfurile sunt foarte distruse si uscate nu prea are rost sa dai banii pe tratamente de reparare pentru ca nu se regenerează, așa ca ar trebui sa îți tai partea roasa si un sfat: folosește ulei de ricin in balsamul de par pentru ca il "disciplineaza" si ajuta la crestere, iar când te speli pe cap da-te prima data cu balsam si apoi șamponează, daca faci invers, chiar daca clătești foarte bine balsamul rămâne pe firul de par si il ingreuneaza, deci nu mai ai volum. Si daca poți evita sa mai folosești placa pt.ca distruge firul de par. Ai mai putea sa folosești măști de par cu miere facute in casa pentru hidratare happy sunt surprinzator de eficiente.

| kiri11 a răspuns:

In nici un caz nu ar trebui sa mai folosesti placa. Poti incerca uleiul de ricin o perioada. happy Dupa care iti recomand vivense senso duo.winking

| Superlativ_Frumusete_1985 a răspuns:

Opteaza pentru un balsam hidratant. Iti recomand produsele Sebastian, sunt accesibile ca pret

| Punaiveree a răspuns:

Nu il mai fa cu placa pentru ca arde parul si asta e o cauza pentru care il ai asa.Du-te la farmacie si cere o solutie pentru par ca al tau. Exista si tratamentul cu keratina, e mai costisitor dar merita, o sa iti faca parul ca si cand ar fi facut cu placa si ti-l regenereaza.

| Ddyvvan a răspuns:

Foloseste balsam sau uleiuri hranitoare. Pentru a avea un par moale clateste te cu otet iar dupa ce aplici balsamul piaptana te apoi clateste. Uleiul de argan ajuta foarte mult. Nu mai folosi placa pentru ca dauneaza destul de mult sau inainte de a o folosi aplica niste ser protector ☺☺