| BloodyChocolate16 a întrebat:

Buna
Vreau si eu sa ma fac emo dar nu stiu cum sa incep
Ma puteti ajuta?

14 răspunsuri:
| ruxi a răspuns:

Dc vrei sa fi emo?

| aDDa_4644 a răspuns:

Taietehappybig grin
Ps:cu lamabig grin

| CarmennnLove a răspuns:

In primul rand, te faci de rass! laughing) iar in al doilea cel mai apreciat stil dupa parerea mea.si din cate am observat este cel original, simplu si clar. Nu stiu cat de inteleasa m-am facut, dar moda "emo" a trecut, acum cine e emo e luat in baza, ceea ce nu cred ca vrei rolling on the floor.

| ZeePinkStar a răspuns:

Bună.pentru emo trebuie să ai stările alea specifice și modul de gândire. care nu cred că se învață. Dacă nu, te inspiri doar din stilul vestimentar și gata, dar eu zic să te reprofilezi, a cam trecut moda "emo" big grin

| Curiosuuuuuuuuuuuuul a răspuns:

Iti zic eu dar imi dai macar votwinking o sa iti fac un tutoriallaughing
...:::TUTORIAL:::...
1) te urci undeva la o inaltime mare [ex:un bloc de 10 etaje]
2)iti tai venele
3) te arunci
4) lasate dc vrei sa te faci mha emo ca e la mmoda dc mha ca vrei sa ai mereu venele taiate? iesi de aici termina cu ideeile assta du-te la un psihologwinking

| DeathTheKid a răspuns:

Sa staii ca nu mai e la moda emo copii tembeli care nu aveti ce face

| lololooo a răspuns:

Te asigur ca nu vreiwinking. Nu te prosti te rogg ca nu ii de joaca cu asta happy. Asculta-mi sfatul :*

| ioanaaa_3599 a răspuns:

Pai din cate vad toti te iau la misto:-j nu stiu ce e aia intrebare serioasa ma rog :-j
Pai, trebuie sa te imbraci in negru si cu modele de scheleti, cap de mort si Jack:Demo urasc pitipoancele rozu si sclipiciu'
apoi...la emo le place durerea.ei se ranesc intentionat si le place sa vada sangeeeee:|
apoi...asculta my chamical romance si secondhande serenade
uite melodii de genu asta:
http://www.youtube.com/watch?v=egG7fiE89IU
http://www.youtube.com/watch?v=L2qXTJBY0z8
http://www.youtube.com/watch?v=BEQY3ulRxAs
http://www.youtube.com/watch?v=0rgInHvW8Ic
http://www.youtube.com/watch?v=KT6EBGuoGAA&feature=related
etc
apoi emo in general sunt singuratici,nu prea interactioneaza cu lumea,se ranesc usor,au emotii puternice,plang, cred ca moartea e singurul mod prin care poti scapa de probleme, sunt deprimati
apoi au freze genu:
http://www.google.ro/......tp?/imgres
http://www.poze-emo.info/2009/02/freze-emo.html
etc sper ca te am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa vrei sa te faci emo asa pur si simplu.eu una sunt.dar nu pentru ca asa mi-am propus.am probleme in familie de la 3 ani.prima depresia la 7 ani...st fr sensibila.nu ma pot abtine, am suferit mult si a ajuns sa imi placa.ma simt bine, normal si in largul meu cand plang si sunt trista.

| DarkDream a răspuns:

Deci cum a zis si ioanaaa nu ii asculta pe aia care nu au ce face si dau raspunsusri stupide

Daca vrei sa fi emo trebuie sa te imbraci mai ciudat mai mult in negru dar poti combina si cu alb de fapt multi emo fac asta findca desi uni oameni au parere ca la emo nu le pasa cum arata emo au propia ''moda'' a si multi emo au pirsuri dar trebuie sa ai grija unde ti le faci findca ar putea arata stupid...

Acum sa vorbesc putin de atitudine trebuie sa fi trist adica trebuie sa ai un motiv ca sa vrei sa te faci emo nu poti sa arati ca un emo si sa razi toata ziua dar asta nu inseamna ca emo nu rad!

Emo asculta muzica de fapt pentru emo muzica e un fel de a doa viata emo asculta de obicei Rock sau mai exact emocore cei care cred ca emo nu asculta decat melodii triste se inseala ei asculta si melodii ca cele cantate de formatia Escape The Fate

Formati emo :

Black Veil Brides

Eyes Set To Kill

Escape The Fate

Funeral For A Freand

Scary Kids Scaring Kids

My Chimical Romance etc.

Acum ar trebui sa cauti niste emo in orasul tau cu care sa vorbesti emo par singuratici dar de fapt nu sunt ei stau in grupuri cateodata mai mari si de 25 persoane si iubesc mult nu se prea despart in mai putin de o luna ei nu sunt obsedati de... ca alte persoane genuri (cum ar fi cocalari care astazi e cu una si maine cu alta) de obicei emo merg in cimitiri sau locuri retrase uni oameni ii fac satanisti findaca merg noaptea in cimitir dar ei se duc in cimitir find un loc in care lumea nu prea obisnueste sa treaca noapte

cam asta ar fi pe scurt sper ca te-am ajutat a si daca iti place stilul asta ai grija ca dupa ce te faci emo oameni o sa se uite ciudat la tine iar cocalari o sa se lege de tine sau o sa te vorbeasca pe la spate nu trebuie sai baji in sema si nu renunta la stilul asta fa ce vrei in viata nu lasa pe alti sati zica ce sa faci.

| AndreutzaEmo a răspuns:

Te ajut eu!
1) Gaseste-ti o frizura care iti place...
2) Te poti uita pe YouTube cum sa iti faci frizura!
3)Fa-ti unghiile negre cu oja/markerhappy
4) Trebuie sa ai ca melodii preferate; cele Rock.
5)Imbraca-te in negru, negru cu roz, Roz!
6)Macheaza-te! Adica : Da-ti cu rimel, pudra etc... Iti dai tu seama cum.
7)Trebuie sa pari nervos/nervoasa.
8) Daca vrei ...Cumpara-ti o lama, si taiete (pe mana, vene) ^_^
Sper ca ti-am fost de ajutor!
Nu ii asculta pe ceilalti! Emo inca este la moda, crede-ma!

| KiDDuL4 a răspuns:

Te ajuta la ceva?happy... Daca da.nu ai cum ...Pt. ca vb lui ZeePinkStar.Trebuie sa te nasti cu gandurile alea laughing

| geosiatat a răspuns:

In primul rad Emo nu este "la moda " cum spuneti voi! cretinilor Emo este un stil de viata bai fratiilor! adc eu nu arat inca a emo dar am caracter de emo, adc daca una vine si te... jigneste ca arati ca dracul futei una in bot si bag-o'n spital, asta'i genul de caracter Emo, nu toti emo se taie bai fratiilor! doar handikapatii care vor si eu sa se faca vazuti de cineva sau sunt handikap si gata. Eu daca sunt emo nu ma tai! BloodyChocolate16 daca vrei fate emo iti trebuie doar o freza o poci gasi pe google XD daca nu da'mi mie mess pe privat si te ajut eu ^^, si nu trebuie sa te imbraci in negru cum spun idiotii astia -.-", te imbraci dupa stilul tau! adc eu nu sut una de fustite cu "scheleti"sau cum s'o scrie, eu sunt mai mult de blugi si geaca de piele, da, ok mai port si cranii si din astea si din astea... ca asa am eu chef. pup si multa bafta ^^

| Maieri999 a răspuns:

Buna,nu cred ca ai motive de a fi emo.Emo vine de la emoticon/emotional, persoanele care sunt emo au motive, de fapt toti suntem niste "emoisti", fiindca toti avem sentimentele astea de tristete cateodata...
Eu cred ca tie iti place look-ul, cum arata ei, nu cred ca ti.ar place sa te tai si sa te omori...
Si daca ai motive... urmeaza pasii de ma jos:

1. Descarca-ti o poza de pe net cu "emo hair" (care iti place) si du-te la frizer si arata-i cum vrei sa te tunzi, sau cauta pe YouTube un tutorial cum sa te tunzi ca un emo si poti incepe sa te tunzi...

2. Hainele trebuie sa fie:
negru cu alb
negru cu roz
negru cu albastru
etc(stii la ce ma refer)

3. Machiajul trebuie sa fie negru.
ex: te poti da cu: rimel, creion de ochi, tus, machiaj negru, gri sau alb etc.

4. Stai in casa mult si afara rar.Nu vorbi cu nimeni din jurul tau.

5. Ia note de 8, 9 si chiar 10.

6. Muzica poate fi rock sau muzica emo( nu stiu cum se numeste,nu ascult,in fine)

Crede-ma nu e usor sa fi emo,din propria experienta,plangi des si esti sensibila, unii spun ca esti nebuna, altii spun ca ai probleme cu nervii, poate au dreptate cu nervii, din cauza mamei mele sunt asa.

Sper ca te-am ajutat.
^_^