| Mariavasile a întrebat:

Bună ziua. Parfumul deoforant spray e parfum sau deodorant ca nu înțeleg

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este un spay (sticla cu pulverizator) in care s-a introdus apa de parfum (deodorant), nu parfum pur.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și una și alta.

| Iote a răspuns:

Deodorantul simplu, nu are miros. In compozitia sa intra elemente care inlatura mirosul transpiratiei. Dar, se practica introducerea unor substante parfumante pentru ca sunt mai usor vandabile. Clientii sunt tentati de a avea 2 in 1; si deodorant, si parfum. Deci, este si deodorant dar si parfum. Insa doar pentru corp, pentru partile in care transpiri, nu pentru haine.