| RebecaManea a întrebat:

Ca sa ma fac roscata trebuie sa ma decolorez? Sunt castanie nici prea inchis nici prea deschis

2 răspunsuri:
| ibaal a răspuns:

Pe parul natural prinde mai repede si mai bine culoarea, insa daca vrei sa fie un roscat intens si uniform, ai nevoie de decolorare.
Pentru un asemenea proces as recomanda salonul, este dificil acasa, vrei sa fie uniform si mai ales sa nu iti arzi tot parul?

| Lorena7712 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema. Se zice ca pe parul natural prinde bine. Nu e asa. Si eu am fost tot castanie si nu mi.a prins mai deloc. Solutia ar fi sa te decolorezi, dar nu iti prea recomand asta. Iti distruge parul total. Vorba aia, daună totala. Asa ca nu stiu ce solutie ti-as putea recomanda. Eu am renuntat la roscat si m-am vopsit bruneta?