| Sara2 a întrebat:

Care a avut parul castaniu si i-a iesit blond natural luminos doar cu vopsea?

5 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Daca esti vopsita castaniu nu o sa-ti iasa sigur. Daca il ai natural s'ar putea sa ti se mai deschida vreo 2 nuante dar trebuie sa te vopsesti din nou pentru a ajunge la blondhappy
P. S cel mai bine ar fi sa ceri sfatul unui specialist, nu te juca cu parul tau pentru ca se va degrada si va arata inestetic.Iti spun din propira experienta.Eu am fost nevoita sa il tund...si il aveam destul de lung si frumos.
Succes!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Culoarea vopselei trebuie sa fie mai inchisa decat cea a parului, altfel se foloseste oxidant, care arde firul de par. Daca vrei neaparat o schimbare, poate ar fi mai bine o suvita sau sa il aranjezi/tunzi altfel. Inca ceva, culoarea naturala a parului se preteaza cel mai bine culorii naturale a tenului, e design de la mama natura si nu exista altul mai bunwinking Evident, uneori mai incarunteste prematur si se cer corectii... dar sa revenim, ce zici tu, nu merge din cate stiu

| WhiteWings a răspuns:

O sa ajungi foarte greu la blond si daca esti vopsita castaniu nici o sansa culorile inchise ies foarte greu in majoritatea cazurilor cu foarfeca nu iti recomand blondul pentru ca parul se deterioreaza rau si e destul de greu de intretinut culoarea uniforma daca te vopsesti de una singura

| Deea_4962 a răspuns:

Eu l-am avut exact invers si mi-a iesit, dar stiu ca nu te intereseaza laughing
In rest idem JustMeFlory

PS:Sper sa iti iasahappy

| Dior a răspuns:

Nu este bine sa te vopsesti cand esti tanar.si cum il ai parul lasa-l asa cum este sa fie natural!