| anyry a întrebat:

Care epilatoare sunt cele mai bune si de ce? :* Funda.

5 răspunsuri:
| Mirunaaaa a răspuns:

Păi,epilarea cu ceară e cea mai recomandată şi de durată, dar durerea e. o problemă mare. Epilatorul electric e, iar, o soluţie bună şi de durată, însă doare şi acesta tare în multe zone.Este şi o epilare cu laser, care nu mai permite părului să crească, poate dura şi până la 2-3 ani, însă nu e prea sănătoasă. Recomand 1 şi 2, baba rabdă la frumuseţe big grin.

| cecilika a răspuns:

Cele de la,, Farmec,, cred.
Benzile depilatoare cu ceară Farmec, îndepărtează eficient părul nedorit şi vă lasă pielea catifelată datorită Extractului de Gălbenele cunoscut pentru efectele hidratante şi antiinflamatoare. Uleiul din sâmburi de struguri are un puternic efect antioxidant iar Vitamina E contribuie la hidratarea pielii.

| s1LLyRobert a răspuns:

Cele de la Braun sunt cele mai bune, dar si cele mai scumpe, rezista 7-8 ani.
http://braun.braun.com/......odels.html

| Lavinixy a răspuns:

Cea mai blândă metodă cunoscută până în prezent este epilarea cu lumină înalt pulsată. E adevărat, şi cea mai scumpă. "Pentru o persoană normală este epilarea ideală pentru că se utilizează de puţine ori în timpul anului – sunt suficiente 3 şedinţe pe an", continuă dr. Luminiţa Marinescu, medic primar dermatolog.

Epilarea cu lumină înalt pulsată distruge foliculii firelor de păr, însă medicul este singurul care poate spune dacă această metodă e sigură. Dacă o persoană prezintă aluniţe pe zona care trebuie epilată, terapia trebuie supravegheată de medic. De asemenea, medicul setează aparatul în funcţie de tipul de piele, de vârstă şi de o eventuală medicaţie pe care o ia persoana în cauză. De exemplu, curele cu antiinflamatoare făcute în timpul epilării pot determina arsuri.
Funda?