| Sappho a întrebat:

Care este cea mai buna crema de fata pe care ati folosit-o?

11 răspunsuri:
| foreverANDaDAY a răspuns:

Vichy

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Mie imi plac cele de la Nivea.
http://www.nivea-shop.ro/......ation-50ml

| Naяutσ a răspuns:

Dove :3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca una nivea soft mi s-a potrivit bine, dar ca sa am tenul hidratat pun niste fulgi de ovaz sau porumb in apa calda si dupa 10 minute ii folosesc, efect imediat. E cel mai bun truc pe care-l stiu pentru a scapa de zonele uscate care se decojesc.

Daca vrei o crema buna, care chiar sa-ti fie benefica alegeti de aici http://pasagera.ro/lista-cu-produse-hidratante-fara-spf.html sunt creme foarte bine formulate si in ambalaj adecvat ca sa pastreze ingredientele active.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt bune, ai sa imbatranesti. Maicamea nu a folosit asa ceva, e destul de invarsta dar crede-ma are un ten nu s-a schimbat de la 38 de ani deloc. In schimb matusamea e cu ceva mai mare decat maicamea este mai slaba intr-adevar dar crede-ma are niste riduri, wwow... horror, nu te mint. Naspa. Daca ai cosuri exista tot felul de chestii pentru a scapa de ele. De ce sa iti strici tenul asa aiurea cu orice produse tampit3? Bunicamea are tot felul de creme, garnier, nivea, vichy de 60 de ani stii tu dinaia de la avon si altele. cea mai buna dupa mine eu zic ca este nivea si ei ii place la 70 de ani ai ei. Zice ca ii lasa pielea moale si catifelata fata de celelalte.

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://ingrijireatenului.cabanova.com/cosmetice-ingrijire-ten.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| ThePrinceJoker a răspuns:

Nivea

| allexya501 a răspuns:

Cauti o crema de fata buna\? big grin Cosmetica (greacă κοσμετικός kosmetikós - aranja, împodobi) este arta și practica îngrijirii, păstrării și înfrumusețării corpului uman, în special a feței și a părului.
Cosmetica apare și se răspândește în secolul XVIII, ea este numită „cosmétique" în Franța, termenul ajunge să fie folosit în Germania abia din anul 1850, până în secolul XVIII se foloseau termenii pentru înfrumusețare, „cosmetica medicamenta" și „ ars cosmetica".
Cu aproape două milenii în urmă, împăratul și filozoful român Marc Aureliu spunea că aspectul exterior al omului este "cea mai bună scrisoare de recomandare a lui". Or, în compunerea acestui aspect exterior cosmetica ocupă un loc cât se poate de important. Egiptul antic[modificare]

Aici au fost descoperite numeroase rețete de preparate cosmetice, ale căror texte sunt adesea sculptate în pereții templelor. Aromatele, creme și vopsele pentru față erau destinate în primul rând preoților. Operele de artă ale vechilor egipteni și în primul rând desenele, dar și unele obiecte de ritual funerar, creează o idee mai exactă cu privire la cosmetica din țara faraonilor în comparație cu același fenomen din alte civilizații antice. Mormintele antice conțineau vase cu produse cosmetice (vase kohl) și aplicatoare (linguri cosmetice). Egiptenii foloseau kohlul pentru înnegrirea ochilor; pe față își dădeau cu vopsea de plante, iar unghiile erau vopsite cu henna.
4000 î.e.n.: prima mențiune referitoare la produsele cosmetice. Femeile cu o anumită poziție socială aplicau pe față o cremă verde, din minereu de cupru, pentru a-și defini trăsăturile. Foloseau produse cosmetice pe bază de mercur și uleiuri parfumate și își pictau sprîncenele cu o cremă obținută din seu de oaie și plumb. Se pare că foloseau parfumul pentru a acoperi mirosul machiajului facial.
În cadrul cosmeticii se folosesc în prezent diferite substanțe pentru curățarea, stabilizarea, revitalizarea, deodorarea ca și parfumarea pielii, unghiilor și a părului. Se folosesc frecvent în acest scop în afară de produse cosmetice și produse naturale.

| CrownUp a răspuns:

Cea mai buna crema de fata, mi se pare cea de la Roche Posay.

| iwishicould a răspuns:

BB cream- e si crema si fond de ten asa ca zic eu ca e buna ^^

| Paval_Alexandru_2000 a răspuns:

Cea mai buna crema de fata care am folosit-o este SBC