| Username55 a întrebat:

Care este cea mai buna pila electrica pentru calcaie uscate / crapate si piele "moarta"?

Ce creme ar trebui aplicate dupa utilizarea unui astfel de dispozitiv?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu am avut mult timp asemenea "potcoava" groasa si deseori dureroasa. Am incercat diferite creme, taiat cu foarfeca etc., fara sa treaca.

Un pantofar batran mi-a explicat ca, problema vine de la PANTOFI.
Mi-a schimbat invelisul interior, dupa care mi-a dat o bucata de PIATRA SPONGIOASA (piatra de burete).
Saptamanal de 2-3 ori am inmuiat picioarele in apa calda (cate un jumat de ora), dupa care, SUB APA, am frecat usor "potcoavele" cu piatra.
Minune mare! In nici o luna "batatura" (pielea groasa) a disparut si piciorul a devenit neted.
De atunci am grija la pantofii pe care le port.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nici una. Un cumnat al meu si-a luat mai multe modele. Sunt praf. Aparatele cu lama. Crema folosesc una buna de la Avon: "Foot Works". E si ieftina10-15 lei.

| alina2k18 a răspuns:

Cea mai buna crema, o sa inmoaie si catifeleze super bine talpile dupa prima aplicare, efectul il vezi dupa 5minute dupa ce ai masat talpile cu ea https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10057896
Pila electrica am avut de la Scholl CAND APARUSE.
In rest tot la pila manuala am ramas si la 3-4 luni Parasoftin;)
https://www.emag.ro/......D2CHGVBBM/