| Bogdanarad a întrebat:

Care este parerea voastra despre ceasurile Executive automatic? Are cineva acest ceas?

1 răspuns:
| kaTTsu a răspuns:

Da, sunt gama Stuhrling. Automate inseamna ca nu sunt pe baterie(quartz) Sunt aproape ca si cele Mecanice, cele automate insa se rotesc diferit datorita faptului ca daca esti activ, alergi, mergi, te plimbi cu ceasul la mana nu necesita intoarcere, pe cand cele mecanice necesitau intoarse la fiecare 7-14 ore(depinde de brand). Nu intelege gresit si acestea automate necesita intoarcere, doar ca au un plus fata de cele simple mecanice. Da sunt frumoase, daca iti plac, daca nu indreapta-te catre gama Edifice de la Cassio sau Fossil au niste ceasuri bestiale, la aceleasi preturi. Sau daca nu cauta Jaragar sau Winner sau Forsining au ceasuri automate sub 40 de euro destul de dragute si materiale bune. Sper ca ti-am fost de ajutor, salut.