| fanny a întrebat:

Care sapun e mai bun pentru pielea mea? Cel solid sau cel lichid?

6 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Daca te referi la fata, eu nu folosesc nici un soi de sapun pentru ca imi usuca tenul.Singurul sapun care nu mi-l usuca si are un continut cremos si fin este Dove. Daca nu am dove, nu ma spal pe fata cu nimic, eventual cu un gel de curatare. Iar pentru maini, e mai practic cel lichid.

| psiholoaga a răspuns:

Eu prefer lichid. Nu folosesc decat pentru maini. In rest, gel de dus sau gel de fata, dupa caz.

| Sara2 a răspuns:

Dove solid e cel mai bun pentru spalt pe maini si ramane mirosul in piele daca te referi la corp e mai bun gelul de dus

tundenana
| tundenana a răspuns:

Eu prefer produsele special concepute pentru asta... de ex de la Nivea... este un gel pe care il folosesc eu la spalatul pe fata... e foarte buna, hidrateaza si curata in acelasi timp... incearca si tu... pretul e OK pentru ca tine destul demult...

| loredanarotariu a răspuns:

Pentru maini folosesc mereu Protex sapun lichid, pentru fata demachiant si apa curata fara nici un fel de sapun. Sapun solid nu am folosit de f mult timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pentru o piele sensibilă este recomandat săpunul lichid, ph-ul este neutru nu alcalin.
Acest săpun este mai delicat.
O piele sănătoasă.
Pa, pa.