| BombonicaXD a întrebat:

Care sunt dupa parerea voastra cele mai bune fonduri de ten pentru tenul gras(adica sa aiba un aspect natural,nu de masca,sa nu fie exagerat de scump, sa fie de calitate)?

3 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Pentru tenul gras, iti recomand fondurile de ten compacte (cremoase sau pudra). Daca folosesti un fond de ten compact pudra, nu mai este nevoie sa aplici pudra la sfarsit. Iti recomand ceva de la Max Factor (Miracle Touch), Revlon (fondul de ten compact Photoready), Vichy (Dermablend), La Roche-Posay (Toleriane Teint). Sunt multe fonduri de ten compacte. Trebuie doar sa incerci mai multe la un magazin specializat si sa vezi care ti se potriveste cel mai bine. Sper ca te-am ajutat!

| MihaelaDart a răspuns:

Avand tenul gras pe alocuri, sensibil si cate un pic uscat... de vreo 2 ani folosesc numai Lasting Performance de la Max Factor. Il gasesti in jur de 40-45 lei depinde de magazin.
Are acoperire ff buna, nu se ia pe telefon, haine si este rezistent pe intreaga zi.

| uAme a răspuns:

Cele de la Avon si cele de la L'OREAL PARIS (in special!).