| Purplegirl101 a întrebat:

Care sunt utilizările mierii? In domeniul sanatatii si al frumusetii de ce ajuta?

1 răspuns:
| cezar003 a răspuns:

Contine acel zahar de care are nevoie creierul fara a mari diabetul, de ce? pentru ca mii de musuroaie roiesc zilnic in jurul nostru pentru a-si apara regina si a-i aduce o hrana naturala si fara zaharurile chimizate care noi le regasim in fructe
Pe partea cosmetica nu ma pricep dar am impresia ca decat sa ma dau cu NIVEA ca sa-mi hidratez pielea, aducand un mare beneficiu celor care se scaldau in lapte ca sa intinerasca si sacrificau virgine in acest scop, mai bine ma dau pe fata cu miere sau ulei proaspat de masline care le am in spatele casei