| BRoxana a întrebat:

Cat creste parul intr-un an? aproximativ?

Răspuns Câştigător
| ellysees3004 a răspuns:

Hmmm... depinde de la o persoana la alta, ritmul de crestere al firului de par e diferit in functie de grosime, tip (parul drept creste mai repede decat cel ondulat) si chiar culoare... in general, creste in jur de 16 cm/an

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Parul creste de la 12 la 15 centimetri in fiecare an (deci cam 1-1, 5 cm pe luna).

| Shopiaalin a răspuns:

12cm
aprox 1 cm pe luna

| Muhteşem a răspuns:

1 cm pe luna, 12 cm intr-un an

| M a răspuns:

Pai parul crste 2 cm pe luna, asa ca intr-un an creste vreo 24 de centimetri

| annaliana a răspuns:

Si eu stiu tot de 12 cm pe an.

| radwoo24 a răspuns:

Pai creste vreo 1-2 cm (depinde de parul fiecaruia). Ar trebui sa creasca intre 15 si 20 cm

| unCalutz a răspuns:

Depinde de la om la om.
Normal creste 2 cm intr-o luna => 24 cm intr-un an.
Sper ca te-am ajutat.

| snoppyamabil a răspuns:

Destul de mult ca eu intr-un an ma tund cam de vreo 4-5 ori

| Xab a răspuns:

Parul creste aproximativ cu 2 cm pe luna.deci cam 24 cm. :d

| Ira4ka a răspuns:

Depinde de cite ori pe an tuzi capele... eu mi-am facut un regim
La 2 luni, cind e luna plina. imi tai tot ce e,, inflorit"
Intr-un an a rescut undeva 30-35 cm. nu mai mult. Desigur conteaza foarte mult si cum il ingrijesti.
Sper ca merit funda tongue