| Cantea2na a întrebat:

Cate calorii ar trebui sa ard intr-o zi facand la bicicleta de fitness?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Conteaza si cat mananci, cel mai bine ar fi sa faci pe bicicleta cam 30-60 min

| R100 a răspuns:

Conteaza si cat timp faci bicicleta...cand mergi la sala de fitness la orice aparat o sa vezi : cat timp ai facut; cat timp mai ai ( in caz ca iti selectezi tu un timp ) si cate calorii ai ars. La mine asa e. Dar din cate am observat bicicleta arde cam putin. La banda e foarte bine daca faci 30 de minute si este mult mai vizibil. Intr-o zi in care am stat 3 ore la sala fara sa ma stresez si sa ma obosesc am dat un kg jos. Spor! happy

| raluk27 a răspuns:

Depinde cate kg ai in prezent, cat timp pedalezi, ce mananci dupa etc. Ceea ce vezi tu pe ecran sunt doar o medie a caloriilor, deci nu arata chiar realitatea. Important este sa iti faci un program, sa te tii de el, sa ai o alimentatie sanatoasa si sa ai grija sa faci minum 30 de min miscare pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Contează ce mănânci, cât mănânci, bicicleta arde destul de puţine calorii din păcate.
Te pup!

| Ceuşan_Carla_1999 a răspuns:

30-60 min.dar ce mananci sau cat conteaza forte mult...big grin