| AnonymGirl a întrebat:

Caut o rochie de banchet de clasa a 8-a, de preferat neagra si scurta.

4 răspunsuri:
| oanaro a răspuns:

Gasesti aici foarte multe modele la preturi pentru toate buzunarele:
https://www.facebook.com/pages/Rochii-de-Ocazie/1061346887225259

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Salut!
Uite aici:
http://starshiners.ro/......-date-desc
De preferinţă ar fi bine să-ţi mai înviorezi ţinuta, deoarece eşti tânără.
Machiajul poate fii uşor sclipicios sau mai colorat, dar nu exagera.
Poţi adăuga cercei de aur/argint cu pietre colorate swarovski şi brăţări de tot aur/argint.
Atenţie! Nu se poartă aur şi argint în acelaşi timp. Dacă porţi ceva de aur, porţi numai aur. Dacă porţi ceva de argint, porţi numai argint.
De asemenea, pantofii se vor asorta cu ţinuta, tot negri.
Dar accesoriile vor fii ca bijuteriile, colorate.
De exemplu, dacă porţi o brăţară şi cercei de aur, poţi purta o bentiţă aurie.
Dacă porţi cercei argintii, porţi o bentiţă argintie.
Nu exagera cu accesoriile, nici cu machiajul.
Fii naturală, dar rafinată.
Baftă!