| εмiLч97 a întrebat:

Ce accesorii handmade pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| freehugs a răspuns:

Da' toate
uite aici talent:)
http://www.perfecte.ro/......sorii.html
te poti inspira de aici

2 răspunsuri:
| dutzy_2100 a răspuns:

Poti face bratari impletite din ata. E foarte simplu eu am invatat in cateva minute. Sau brose. Un material dragut, putin tul si multa imaginatie si gata! De asemenea ai putea picta rame de lemn, pentru fotografii, sau mici cutiute pentru bijuterii. Poti confectiona inele, sau cercei din fimo... etc. Pe www.breslo.ro gasesti numai lucruri handmade. Se pot si comanda.

Bafta! :*

| xSoaked a răspuns:

Orice. Poti sa faci chiar si genti. Folosesti un material de stofa ( or whatsoever - material gros si rezistent sa fie ), tai intai o banda pentru maner, ca sa fie din acelasi material, cosi un fermoar ( sau rogi sa ti se coasa ) si tu poti adauga nasturi sau poti coase ata de diferite culori pentru a crea un model pe geanta. De asemenea, poti folosi tempera pentru model.
Inafara de asta, poti face cercei, folosind placute ingrijite de lemn/plastic pe care sa le agati de prinzatorile unor cercei mai vechi; de asemenea, poti sa pictezi un model. La fel functioneaza treaba pentru o bratara, un inel, un pandantiv etc.