| anonim_4396 a întrebat:

Ce accesorii va plac la baieti, ce anume credeti ca ar trebui sa aiba pentru a-i da o distinctie masculina? [vesimentar/accesorii]

8 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Baietii ar trebui sa fie cat mai simplu accesorizati, masculinitatea in sine este un accesoriu. Acum, un baiat chic are o bila alba daca stie cum sa isi puna o curea de calitate la pantaloni, o bratara sau cum sa isi asorteze incaltamintea.

| psiholoaga a răspuns:

Depinde si de personalitatea fiecaruia. Pe mine ma atrag tipii care poarta ceas sau o bratara ori ceva de pus la gat, insa nu din aur (nu e genul meu). O bratara impletita, la gat ceva din sfoara sau metal. Iar ca vestimentatie, un ghiozdan, o geanta stil army... Insa depinde mult de fiecare; nu pe toti ii prinde acest stil vestimentar.

auran
| auran a răspuns:

Un ceas cred ca este singurul accesoriu care ii sta bine unui barbat!
Ar putea merge si un ac de cravata mai extravagant dar, nimic in plus

| NoName_9903 a răspuns:

Un ceas potrivit.

| covexrobu a răspuns:

Eu port doar ceas cu bratara din metal ca alea de cauciuc sau piele mi se par nasoale. Bratara, lant sau ceva inel nu suport pentru ca ma enerveaza atunci cand fac ceva. Curea nu pot suporta ca ma strang cand ma asez in rest nu port alte accesori.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu cred ca accesoriile (inele, cercei, bratari, lantisoare) dau distinctie barbatilor ci dimpotriva. Accesoriile sunt atributul femeilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubesc cum se vede ceasul la mana barbatilor, nu stiu de ce dar chiar imi place happy
In rest depinde si de varsta, daca e mai tanar merge si un inel sau o bratara...hai poate si un lant dar cercel in ureche NU. happy

| SweethearT a răspuns:

Mie imi place la un baiat sa nu fie impopotonat cu tot felul de lanturi de aur si prostii.Desigur,o bratarica dulce pe mana stanga (nu de argint sau aur) arata foarte bine.Nu prea ma intereseaza daca poarta ceas sau nu, insa ar fi bine sa aiba, macar asa nu mai intarzie la intalniri laughing.