| deathdeath45 a întrebat:

Ce alimente sa mananc daca iau antibiotice si flora mea e praf si ce sa consum ca sa previn gripa si sa o tratez? rasp urgent funda

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ai nevoie de o alimentație bogată în lichide (1-2 litri pe zi) sub formă de supe calde, ceaiuri tonice, sucuri de fructe și legume, în general cu rol de hidratare și alcanizare.
Îți recomand alimente ușor digerabile cum ar fi supe și creme de zarzavat, piureuri de legume, salate, orez brun, iaurt, chefir, ș.a., pentru refacerea florei intestinale.
Sănătate!

| nyko06 a răspuns:

Consuma multe lactate ca sa-ti protejezi stomacul iar pentru a preveni gripa e bun usturoiul, multa sanatate.

| 6111992 a răspuns:

Buna incearca sa mananci cat mai sanatos in special fructe si legume multe, bea sucuri naturale si in timpul tratamentului cu antibiotic incearca sa eviti laptele pentru ca taie efectul lui.

| Hermes a răspuns:

Iaurt