| antonella_5557 a întrebat:

Ce ar trebui sa fac ca sa imi reziste parul mai mult timp intins, dimineata mi l intind cu placa si pana ajung la scoala adica intr-o ora arata de parca nu l as fi intins. ce pot face?

10 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Insista cu placa, dupa da-l si cu fixativ, pentru mai multe informatii despre cosmetice si frumusete, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

| Brigitta a răspuns:

Eventual o placa mai buna. Eu am una Remington S9950 si imi intind parul o data si ma tine 2-3 zile, pana il spal. Si eu am parul lung, dificil, vopsit... Dar imi sta. Cred ca asta ti-ar rezolva problema.
Sau sa incerci produse pentru par cu actiune anti-fizz (de exemplu Gliss Anti-fizz; sunt de culoare mov). Adica sa nu se onduleze de la umiditate.

| viatadecacatt a răspuns:

Ia un fixativ bun[nu de ala la 30 de miirolling on the floor] de preferat spray si dati inainte sa te indrepti.
Eu nu am nevoie sa il indrept pentru ca sta deja dar prietena mea face asa si ii sta pe tot parcursul zileihappy

| den a răspuns:

O placa mai buna...si eu am placa remington si chiar e foarte buna. Oricum de la atata intins nu-mi mai statea drept asa cum voiam eu, miar sta perfect drept doar daca las intinde dupa o saptamana.

| stillhartu a răspuns:

Eu am dat 1 mil 700 pe placa mea si tot nu imi sta intins parul. Cum explici? Deci cel mai probabil nu placa e de vina ci parul tau care e mai greu de aranjat.

| anaid a răspuns:

Iti poti cumpara o placa mai buna...:d

| dyav0litza a răspuns:

Adauga fixativ..Sau mai puternic lac de par

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti cumperi o placa mai buna, mai scumpa de 30 de lei. N`ai vazut ca si fetele care is crete si isi intind parul`, cat timp le rezista? Si cat de drept le sta? Ptr. ca folsesc o placa buna!happy

Deci strange niste bani si cumpara`ti una mai scumpa.big grin.

| ahaaaaaaa a răspuns:

Am vazut multe raspunsuri rautacioase de aceea m-am decis sa iti dau si eu un raspuns! Nu e nevoie de o placa scumpa sau de produse scumpe pentru.ati sta parul drept toata ziua.Eu am avut o placa ieftina care era buna si mi-am luat una scumpa care e varza, am ajuns sa o prefer pe cea ieftina.Nu ai ce face, trebuie sa il intinzi mai des ca sa iti stea!

| miHha a răspuns:

Nu stiu asa patesc si eu, dar eu acum il vreau cret si atat ma stresez cand nu imi sta nicicum parul:*!