| Ganduri albe a întrebat:

Ce ati alege dintre Yves Rocher si Avon? Justificati! big grinwinking

Răspuns Câştigător
| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Eu una am folosit si produse Avon si pe cele de la Yves Rocher.Este adevarat ca produsele Avon sunt mult mai cunoscute si folosite dar asta nu inseamna sunt foarte bune doar pentru li s-a facut o publicitate exagerata si pentru ca sunt ieftine.Sa fiu sincera mie una imi plac si produsele Avon si Yves Rocher. O companie ar trebuie sa fie buna si pentru calitatea produselor dar si pretul sa fie destul de ok; si cand spun asta ma refer la orice produs ci nu numai cosmetic.

27 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Avon are produse mult mai bune simai accesibile ca pret!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Avon cu sigurantabig grin
Consider ca produsele de la Avon sunt mult mai bunebig grin
Parerea meawinking

| Messyhair a răspuns:

Le-am incercat pe amndoua.Si stii ce?
AVON este o firma bunicica, uneori am fost multumita alteori nu.
Yves Rocher este mai de incredere.Sunt naturale si sunt si mai scumpe, dar maar bune.Am avut ocazia sa incerc decat geluri de dus si un demachiant de care am fost foarte multumita.

Acum alegerea iti apartine!

Sper ca te-am ajutat!

| loricel a răspuns:

Avon pentru ca preturile sunt mai accesibile si au o gama mai variata de produse.

| chupachups1234 a răspuns:

Avon. Pentru ca il folosesc de cand sunt mica si m-am invatat cu elhee hee Nici n-am auzit de Yves Rocher. Tu?

| Petronela a răspuns:

Amandoua dar mai bune sunt produsele de la Avon

| Sოﺁℓε a răspuns:

Avon! este mult mai bun dupa parerea mea.

| Ganduri albe explică:

Multumesc pentru raspunsuri dar eu am avut o experienta foarte neplacuta cu Avon: vara mea era reprezentant... si pachetul ei venea la mine acasa pentru ca statea intr-un sat de langa oras si produsele care veneau erau expirate... nu stiu daca toti dintre voi verificati data de expirare. Am ales yves rocher pentru ca sunt foarte multe oferte si lucruri gratis cum ar fi acum mi-a venit o oferta super daca comand in valoare de 49 RON voi primi un parfum in valoare de 199 GRATIS si o esarfa cu bijuterii asortate la Avon nu gasesti oferte de acest gen in timp ce la Yves Rocher mereu sunt big grin

| Brotacel a răspuns:

Buna!

Avon deoarece este mult mai renumita firma si preturile sunt convenabile, la fel si produsele sunt bune si de calitate...happy

Pa, pa.

| Turquoise a răspuns:

Yves rocher. de ce? pentru ca imi placelove struck

| Ana_6509 a răspuns:

Dacă e să aleg dintre cele două, aleg produsele Avon pentru că sunt mult mai accesibile.

| PinkY a răspuns:

Avon, bineinteles. Am avut "ocazia" sa utilizez niste produse de la Yves si, pe langa faptul ca au niste preturi, dupa parerea mea, cam mari, calitatea cam lasa de dorit. Pe cand cele de la Avon sunt si bune si accesibile ca pret.

| darikscumpik9 a răspuns:

Yves rocher

| Serena1993 a răspuns:

Am comandat si eu parfumuri si diferite creme si lotiuni de la yves rocher si mi-au dat niste parfumuri mici mici si niste creme mici mici. am dat si o gramada de bani. avon bineinteles!

| Michael Imola Jackson a răspuns:

Eu as alege Yves Rocher pentru ca toate produsele sunt naturale, stiu ca sunt si scumpe dar macar naturale. Avon nu-mi place degeaba zic ca sunt testate eu am avut niste alergi la cateva produse si nu sunt bune deloc.

| Loryb a răspuns:

Este greu de raspuns la o intrebare atat de generala. Eu am folosit produse Yves Rocher, cat si produse Avon. Folosesc fardurile, rimelurile, cremele de la Avon pentru ca sunt acceptabile ca pret, sunt de buna calitate (fardurile, rimelurile) si in plus, sunt produse care au valabilitate redusa (un rimel de la orice firma il ai nu este recomandat sa-l folosesti mai mult de 3 luni de la deschidere), in schimb sunt multumita de ojele de Yves Rocher care imi rezista mai mult timp pe unghii. Orice ai alege, Avon, Yves Rocher sau alta firma, trebuie in primul rand sa te evaluezi: de exemplu ten (gras, sensibil, mixt), sa iti faci un inventar al produselor de care ai nevoie: exemplu: rimel (rezistent la apa, gene intoarse) si sa te informezi, sa citesti instructiunile si sa le testezi pe propria piele si abia atunci vei fi sigura ca ai facut alegerile potrivite si corecte. Eu sper ca blogul despre produse Avon: http://produse-avon.blogspot.ro/, te va ajuta sa te informezi in legatura cu produsele Avon, daca ai nelamuriri, scrie-ne.

| andrutza_3684 a răspuns:

Yves rocher mi se pare mai bun deoarece produsele sunt facute din plante

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca sunt barbat si ma bag in discutii de femei parerea mea este ca Yves Rocher sunt cu mult pste avon. am folosit gel de dus de la avon. calitate 0. miroase pana ma sterg. chair daca sunt putin mai scump ma uit la calitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yves rocher! nu mai cumpar de la avon de 3 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci. concluzia, la ce spuneti voi, este ca habar nu aveti ce inseamna Yves Rocher, ce inseamna sa folosesti produse pe baza vegetala, fara ingrediente animale, da. Animale, ca d'aia iti place crema de la avon ca te dai cu untura de porc pe fata etc. Yves rocher are o istorie de 50 de ani in utilizarea vegetalului in compozitia produselor sale Au o multime de produse, intotdeauna apar alte noi, mai bune, mai inovative, arome care te fac sa salivezi (.)! Dar folositi voi avon ca e mai ieftin si mai accesibil si o sa aratati la 35 de ani ca una de 50! Va garantez!

Multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In plus.laughing Draga Alecsa, nu stiu cum poti fi tu reprezentant Yves Rocher pentru ca ei nu se ocupa cu asa ceva. Numai vinde gogosi ca nu suntem fraieri si induci lumea in eroare cum ca Yves Rocher e gen avon, cand fraierii se plimba din usa in usa cu cataloage ieftine sa vanda si eu ceva.
Tare ma amuza comertul asta din evul mediu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda.
eu sunt reps avon si mie imi place foarte mult, sunt multe oferte, produse de calitate.
Nu stiu ce o avea acest Yves Rocher de e asa bun.crezi ca dau 90 lei pe un c***t de fond de ten.pe care il iau de la avon cu 30 lei si e foarte bun si ca textura si ca tot.
si mai spunea un "anonim" mai jos ca umblam ca fraierii din casa in casa pentru comenzi, in primul rand mersi de compliment si in al doilea rand asta e hobby`ul meu.
Hobby`ul tau care e.sa`ti plimbi fundu` de colo colo si sa nu faci nimic? Te felicit!
la avon mie nu imi plac cremele de fata(ma refer la cele in tub rotund) deoarece nu intra in piele si raman unsuroase pe fata.crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yves rocher am folosit strugurelul

| Anna_6465 a răspuns:

As alege Avon, pentru ca o ruda e reprezentanta si e buna "afacerea". Produsele sunt bune si imi plac foarte mult.

| cristinuza a răspuns:

Yves rocher pentru ca sunt mai bune sunt naturale adica din plante chiar daca sunt mai scupe merita sunt foarte bune

| sheiku a răspuns:

Dragale mele ..nici nu sufera comparatie Yves Rocher cu Avon. Diferenta de la cer la pamant atat in (macar) 3 aspecte:
1) calitatea - Yves Rocher este un brand medium spre premium folosit de cele cu buzunare ceva mai largi si cu pretentii. Avon este un brand de eleve de scoala generala.
2) Yves Rocher are produse 99 % din ingrediente naturale. Pe testate atat in laborator cat si pe pielea mea. Avon are parabeni, perol etc. Ieftin.
in plus daca vrei sa faci un bussines real sau macar sa beneficiezi de ofertele din Clubul Yves Rocher adica de aici: http://www.ClubYR.ro, oarecum exclusivit atunci este o singura solutie..intra in Club si ai sa fii uimita de ofertele primite si de reducerile fantastice.

| alecsa_5245 a răspuns:

Parerea mea e ca yves rocher este mult mai bun ca avon pentru chiar daca produsele sunt in cantitati mai mici is mult mai eficiente. si mai ales parfumurile persista mai mult si se dau mai multe cadouri facand o comanda mai mica iar la avon mai lasa de dorit. mnah. is la ambele reprezentanta si e mult mai convenabil cu yves rocher...winking