| roxyflory a întrebat:

Ce credeti care este cea mai buna metoda de epilare,cu ceara, crema sau bigul?

Răspuns Câştigător
| PsiholoagaTa a răspuns:

Ceara. este f neplacuta si epilarea trebuie realizata la salon pentru ca altfel exista cazuri precum cel de a-ti crapa venele. crema, este buna dar e eficienta doar daca ai parul fin si blond iar bicul, e bun dar parul creste ff repede. aparat depilator. e una dintre cele mai bune metode

10 răspunsuri:
| SwettyCat a răspuns:

Crema chiar daca are un miros urat(dupa parerea mea).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ceara sau cu epilatorul

| roxyflory explică:

Am incercat, crema, bigul si ceara si am ramas la ceara cred ca cea mai buna multumesc pentru raspunsuri eram curioasa parerea altorahappy

| ottovintila a răspuns:

Cea mai buna forma de epilare este cea cu ceara intrucat scoate firul de par cu tot cu radacina si deci rezultatele tin pana la 3-4 saptamani. Daca dai cu aparatul de ras tine doar 2-3 zile si creste parul si mai gros. Orice aparat de ras cu lama nu epileaza ci barbiereste. Vezi aici ce kituri de epilat ti se potrivesc: https://www.tpb.ro/35-kit-uri-pentru-epilat

| fgsxbfhg a răspuns:

Ceara! nu exista riscul de ati crapa nicio vena miliarde de femei folosesc ceara eu ma fac singura acasa nu ma fac la salon. crema arde parul dar nu este fff eficienta, daca folosesti bigul parul se inegreste la culoare se intareste si creste foarte repede iar aparatul doare ingrozitor si doare la fiecare fir de par smuls in schimb ceara doare la fiecare banda iar parul creste mai moale apoi mai subtire mai blond si a doua oara nu mai doare ca prima chiar poate sa nu mai simti decat o atingere. daca folosesti ceara conform instructiunile e mult mai eficienta. si stai linistita ca nu poti sa iti crapi nico vena. nu sa existat asa ceva niciodata

| RedHots a răspuns:

Ceara.

| YONYELLA2012 a răspuns:

Crema. Cu bigul iti ranesti pielea iar ceara... kiss

| FuLLSeNSaTioN a răspuns:

Cea mai buna. epilarea definitiva happy...

| AbbeySunshine a răspuns:

Uneori depinde si de pielea ta, de exemplu cunosc fete care s-au epilat cu ceara si au aparut bubitze..eu prefer epilatorul sau cremahappyBafta la epilathappy

| GabrielaMarmelada a răspuns:

Eu care am 11 ani m-am epilat la zece ani cu crema, si m-am epilat din luna in luna, lui mama ii place tot crema ca nu este dureros! Dar dai fundita? happy