| Psihiatra a întrebat:

Ce crema de coshuri buna recomandati? Sa nu fie exagerat de scumpa.(am folosit deja Zynerit si si-a facut efectul doar o vreme )

Răspuns Câştigător
| beautymk a răspuns:

Recomand crema tratament antiacneica pentru cosuri de la Mary Kay(firma americana)-pret in jur de 55 lei, sau mini setul de produse antiacneice luate ca si tratament care ajung pentru 1 luna de zile, care contine:gelul de spalare, serul pentru o curatare mai profunda a porilor si aceasta crema, care se aplica direct pe cos.La baza lor sta acidul salicilic si salcia canadiana, iarba neagra si radacina de brusture! Foarte bune!

1 răspuns:
NOname
| NOname a răspuns:

Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici/urme lasate de cosuri, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul cat mai bun. Succes si numai bine!