| 29081959 a întrebat:

Ce creme epilatoare stiti, care nu ard rdacina firului ci se întăreasc si il smulg..cum se folosesc la salon..si la ce prețuri se găsesc.Dau funda

4 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bigul.

| Lola05 a răspuns:

Alea nu sunt creme epilatoare. Se numește ceară epilatoare și o găsești sub formă de benzi (ceară rece) sau ceară caldă, pe care trebuie să o încălzești și să o aplici tu, acasă. E mai riscant cu ceara caldă, pentru că te poți arde dacă o încălzești prea tare. Mai bine încearcă benzile cu ceară rece. Sunt în general mai multe mărci, Farmec, Gerocossen, Veet etc. Le găsești cam în orice magazin tip supermarket și au prețuri de până în 20 de lei...

| CuteGirlSweet a răspuns:

Poti sa incerci cu ceara daca vrei, exista aproape la orice magazin, chiar si la China Shop si mai e si o crema de la veet, este foarte buna am si eu si ti-o recomand costa in jur de 20 de lei (eu am luat-o de la Billa dar poti sa o cumperi de altundeva mai ieftina ) si ceara este in jur de 10 lei, cea mai ieftina