| Lightmeup a întrebat:

Ce culoare as putea sa-mi cumpar pentru pedichiura, la o rochie rosie si pantofi gri cu calcai si bordura neagra (manichiura o fac rosie si m-am gandit ca la pedichiura ar merge negru, dar nu sunt sigura)?

11 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Fa-le cu negru si cumparati actipilduri de pus pe unghii cu ceva rosu si-ai scapat.

| Shine a răspuns:

Sfatul meu este sa nu iti faci niciodata pedichiura cu negru. Este oribil! Poti sa ti-o faci tot rosie sau french. Sper ca te-am ajutat!

| Anabellasos a răspuns:

Parerea mea ar fi sa-ti faci si manichiura si pedichiura de aceeasi culoare.
Nu stiu dar crede'ma ca se vede aiurea.
[eram odata cu prietena mea afara si la fel o tipa avea manichiura cu rosu si pedichiura cu negru, iar prietena mea mi-a atras atentia: ia uite'o si pe asta; nu cred ca ai vrea sa patesti si tu asta]

Deci daca te hotarasti la o singura culoare, nu iti recomand rosu, avand deja rochia rosie.
Eu as opta pentru un gri metalizat(s'ar potrivi oarecum cu pantofii)

Sau da, in ultimul caz negru(desi majoritatea opteaza pentru asta; deci cu negru nu ai iesi in evidenta), dar in niciun caz rosu :/

Bafta!

| MoatZa a răspuns:

Dap
negruwinking

| MoatZa a răspuns:

Nu iti fa pedichiura rosie
ar arata ca NAIBA!
culoarea, la fel ca rochia
e oribil
crede-ma ca ma pricep happy

| xCatastrophe a răspuns:

Ai putea folosi oja rosie si faci ceva imprimeuri cu negru(adica semne facute cu o hartie pe care o pui pe unghie si incei a vopsi hartia cand o indepartezi ramaene doar desenul initial gaurit.in hatie)

| dotea_5137 a răspuns:

Incearca invers eu cred ca va merge mult mai bine adica la manichiura neagra si la pedichiura rosu va arata mai bine! incearca succese!

| oannabomboana a răspuns:

Fa-ti french la amandoua. Fa-ti french-ul rosu. E foarte elegant, placut, casual, modern!

| Raluca7761 a răspuns:

Ai putea sa iti faci pedichiura tot rosie...(ar arata bine cred eu)

| 37celsius a răspuns:

Poti sa faci la fel ca manichiura sau french big grin

| swettylove a răspuns:

Eu de obicei prefer sa imi fac si manichiura si pedichiura la fel happy deci cred ca tot rosu