| anonim_4453 a întrebat:

Ce culoare la ruj se potriveste pentru o piele deschisa si ochi albastri-verzui?

Răspuns Câştigător
| Jamelia1 a răspuns:

Nu uita ca intotdeauna sa asortezi nuanta rujului cu restul machiajului, de exemplu daca machiezi ochii in culori foarte puternice, alege culori pastelate pentru a da luminozitate tenului.
Conform sfaturilor stilistilor, nuanta de ruj care ti se potriveste cel mai bine este cea apropiata buzelor tale, mai exact cu doua tonuri mai inchisa decat culoarea ta naturala. Pentru a sti exact cum sa alegi aceasta nuanta, atunci cand incerci diverse testere, ar trebui sa fii nemachiata. Rujul care iti va pune in evidenta frumusetea naturala va arata excelent si atunci cand iti retusezi tenul cu machiaj.
Aplica rujul sau glosul pe buza de jos, pentru a observa diferenta. Daca se potriveste nuantei tale naturale, atunci acela este rujul pe care il cauti. Daca nu ai cum sa testezi produsul sau nu vrei sa folosesti testerele, atunci apropie paleta de culori de buzele tale. Ai grija insa ca in magazin sa patrunda lumina naturala, in caz contrar este posibil sa cumperi altceva decat ceea ce iti doresti.
Pentru femeile cu un ten deschis, sunt recomandate tonurile de culoarea piersicii, nuante de roz si de coral. Daca ai tenul deschis, incearca sa te feresti de nuantele de maro, pentru ca acestea te vor face sa arati foarte palida, iar contrastul va fi mult prea mare.
multe femei considera ca nu pot purta un ruj rosu. Dimpotriva, specialistii sunt de parere ca oricarei femei ii sta bine cu o astfel de culoare, atata timp cat este aleasa corect. Ai nevoie de nuanta potrivita pentru tenul tau. De exemplu, femeile cu un ten deschis la culoare, rozaliu, ar trebui sa opteze pentru un rosu de culoarea ciresei.
Nu arunca rujurile a caror nuante nu ti se potrivesc. Cel mai bine este sa le amesteci intre ele, pentru a le schimba putin culoarea. "Imblanzeste" o nuanta puternica cu un creion contur ceva mai inchis. Nuanteaza-ti buzele cu creionul, apoi aplica rujul.

8 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Visina putreda!

| laara a răspuns:

Cel mai bine merg nuantele inchise big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Riri a răspuns:

Ti-as sugera un roz asa mai soft.sau in cazul in care vrei un ruj pentru o petrecere, un rosu aprins ti-ar sta foarte bine.

| jhgkjhkjhkjhkjhkjh a răspuns:

Roz pal :d.

| enchanted a răspuns:

Roz mai inchis, ciclamen

| Andre13 a răspuns:

Incearca un rooz :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti se potrivete un ruj de culoare roz sclipitor si cu o rochie verde