| Rose_7509 a întrebat:

Ce culoare sa-mi iau rochia de banchet daca sunt putin creola si am ochii verzi? Bleo m-ar avantaja? Dati-mi exemple de culori. Dar daca am ochii verzi cu ce culoare m-as putea machia tot in seara aceea?

3 răspunsuri:
| AnaMariaRo a răspuns:

Alb cu bulinute negrehappy

| BiancaDenisa a răspuns:

Buna Rose! Parerea mea este ca te-ar avantaja culorile pale/deschise pentru ca din cate ai spus esti putin creola-Culorile sunt:galben pal,bleu,roz deschis,crem,alb,bej, verde deschis si mov deschis.Iar, in privinta machiajului sfatul meu este:sa nu te machezi foarte strident ci sa te machezi tot cu culori deschise care sa se asorteze cu tinuta pe care o vei purta.Eu,iti voi sugera o intreaga tinuta:1.o rochita scurtuta(pana deasupra de genunche), 2. o pereche de balerini care sa se asorteze cu rochita, 3.parul bucle si putin buclele sa fie prinse, 4.accesori simple, fine si frumoase.Succes!

| 0Mrrrrrr a răspuns:

BUNA.bleo te-ar avantaja cu siguranta, te vad cu parul ondulat...iar in prvinta machiajului; o combinatie de albastru, galben si verde.day dreaming...Sper ca te-am ajutat!