| Chelsea13 a întrebat:

Ce culoare trebuie sa aiba rujul daca imi pun o rochie rosie?

Răspuns Câştigător
| spiridus25 a răspuns:

Machiaj în funcție de rochie - roșu
Pentru o rochie roșie, care deja invită bărbații să te privească cu poftă, machiajul ar trebui să fie mai simplu, cel puțin la ochi. O nuanță ușoară de maro, doar pentru a da niște umbre este suficient la acest outfit oricum foarte sexy. Buzele merg perfect cu un roșu de culoarea rochiei sau cu o culoare mai închisă, gen violet. Mat sau lucios, rujul trebuie să fie închis și să dea senzația de senzualitate alături de rochia roșie. Ochii îi poți alungi cu o linie subțire la baza pleoapelor, pentru a crea și mai multă pasiune.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ruj rosu evident sa se asorteze, ojă rosie la mîini si piciorușe. Tocuri inalte desigur, porti?

| PinkPanther001 a răspuns:

Pentru buze, nemuritorul si ultra-femininul ruj rosu se impune cu siguranta ca leader absolut. Opteaza pentru un creion rosu burgund si finiseaza look-ul cu un ruj in aceeasi nuanta.

| Mara14 a răspuns:

Majoritatea spun ruj rosu insa daca esti indrazneata incearca unul negru, stiu se gasesc foarte greu, parca gasisem unul in DM de la S-he sau Sephora. Vei atrage privirile atat a barbatilor cat si a femeilor

| DenyDennise a răspuns:

Nude, un ruj mat ar arata super. Poti incerca si irezistibilul ruj rosu, depinde de rochia aleasa, incerca sa fii sexy, dar nu vulgara.

| isabellemuresan2000 a răspuns:

Daca vrei sa te asortezi poti sa te dai cu rosu, daca nu vrei sa fi chiar toata de culoare rosie, incearca un roz mai simblu, sau un lip gloss de culoare mai "simpla". happy sper ca te am ajutat

| iuliamoldovan22 a răspuns:

In mare ar fi ok si fie tot roşu. Daca ai pielea inchisa la culoare nu lua un rosu mai inchis. Daca ai pielea deschisa la culoare alege un rosu normal cam cum poarta Taylor Swift.