| Pascutza a întrebat:

Ce culori sa folosesc pentru machiaj daca am ochii verzi-galbui?

Răspuns Câştigător
| livia_ionescu a răspuns:

Trebuie sa folosesti culori complementare: rosul, rozul, lila, mov sunt culorile cele mai indicate pentru ochii verzi.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mov si albastru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ochii verzi culorile care iti scot in evidenta ochi sunt: mov, roz, verde, bleu, si mai ales sa va machiati jumatate din pleoapa verde si una roz asa o sa aveti ochi frumosti

| Carina_marcu a răspuns:

Iata ce alte culori mai poti folosi: auriu, maron, bej, crem.

| ysszza_5874 a răspuns:

In nici un caz culoarea verde. Poti incerca toate culorile posibile pentru ca in felul asta ai putea observa care ti se potrivesc si care nu! Depinde f mult si de felul in care te machiezi, pentru ca fiecare are stilul sau. Asa ca, spor la incercat! Sper ca ti-am putut fi de ajutor happy