| anonim_4396 a întrebat:

Ce defecte ascundeti? Eu cand eram mai mica m-am fript pe jumate de picior si mi-a ramas semn tare.De asta nu prea port fuste sau rochite. Desi sunt constienta ca oricui se poate intampla asta dar tot imi ascund picioarul. Trebuie sa trecem peste defecte ca nimeni nu-i perfect. Vara asta m-am hotarat sa port numai fuste si rochite si sa nu mai dau importanta la cicatrice...Deacuma am sa imi ascund cicatricea toata viata? Nu prea cred. Cine ma place, ma place asa cum sunt...

8 răspunsuri:
| auroraa a răspuns:

Sunt de acord cu tine, nu cred ca e o rusine aceasta! nu ai de ce sa ascunzi, iar oamenii care te iubesc nu atrag la asta atentie. eu am o pata de la nastere pe picior, mai sus de genunchi, si nu ma prea rushinez...stiam o fata care era in clasa cu mine avea o alunita ft mare inchisa pe fata si nu avea cum sa o ascunda, nu atreageau multi atentie la asta. Frumusetea e la fiecare diferita happy pa pa
o zi buna kiss

| valThina a răspuns:

Bravo ca te`ai horatat sa nu iti mai ascunzi cicatricea.cunosc baieti care doresc fete cu cicatrici mariwinking eu am una pe gat si i-a ajuns aproape de fata. o am de la varsta de 3 ani cand m-am fript cu fieru de calcat. copil nebun laughing) da nu o ascundhappy si nu ma deranjeazahappy

| Bacteriuță a răspuns:

Eu am de anul trecut semne de la varicelă. doar că nu ascund decât câteva, celelalte de pe față sunt vizibile -dăh XD-, dar sunt micuțe și am reușit să le mai micșorez.
știi ce să încerci pentru cicatricea ta? ia-ți de la farmacie un cicatrizin -așa arată http://www.darulnaturii.ro/poze/621_960025.jpg- și o sticluță de bitter suedez. te dai pe cicatrice cu cremă, iar apoi pe un disc demachiant pui bitter și dai tot peste cicatrice. dă de 2 ori pe zi -dimineața și seara- și se va micșora, sau va dispărea -de ce nu?- dacă nu e foarte mare. îți spun din proprie experiență că merge pentru că eu folosesc astea când îmi mai rămân urme de la coșuri -și după nu mai am nimic- și am folosit și anul trecut pe semnele de la varicelă. majoritatea au dispărut, iar cele care erau mai nasoale sau micșorat.
baftăăă ^^

| Skylerx a răspuns:

Sa stii ca nu trebuie sa-ti ascunzi un semn numai pentru ca tie nu-ti place si nu te simti prost, eu am o multime de semne si nu mi-e rusine, parintii nu spun nimic iar ei nu ar trebui sa rada de o persoana, oricum e un pacat si daca ar fi in locul tau nu cred ca le-ar placea deloc. Defectul meu este ca pe mana (sau aproape pe toata mana stanga) am bubite care daca le sparg ma dor si nu prea am vrut (prima data) sa le arat nimanui pentru ca toti radeau de mine dar acum merg la scoala ca si cum nu as avea nici un defect. Nimeni nu-i perfect, si sa stii ca ai dreptate.

| zaapalici a răspuns:

Eu am una pe umar(in gard), una pe spranceana(mi-am spart arcada) si nu mi-am pus copci atunci si mi-a ramas asa...asta este nu trebuie ascunse toata lumea are defecte mai mari sau mai mici

| Chris a răspuns:

Nu trebuie sa dai importanta cicatricii, ea arata doar ca esti puternica si ai trecut peste acel eveniment nefericit. Cat despre mine, nu stiu, nu prea ma ascund.Am o cicatrice pe frunte, pentru ca mi-am spart capul cand eram mic si am avut nevoie de copci. In rest, sunt ok.

| AndutzaAndu a răspuns:

Eu am 1 cicatrice la sprânceana stângă, dar nu e așa de vizibilă. tongue

| hitman_5613 a răspuns:

Si eu cand eram mic am cazut cu spatele pe niste cuie si am mai multe cicatrici micute pe spate dar nu tremuie sa te ascunzi am o gramada de prieteni cu arsuri si cicatrici, un prieten de-al meu are o arsura pe spatele genunchiului si e destul de mare, altul are o cicatrice pe buza de sus mai stiu pe cineva care are o cicatrice pe obrazul stang si majoritatea barbatilor din familia mea au rani, arsuri sau cicatrici din cauza accidentelor deci in concluzie nu ar trebui sa te ascunzi altfel vei pierde muta distractie cu prieteni tai.Trebuie sa fi CURAJOASA, sper ca team ambitionat