Abh
| Abh a întrebat:

Ce diferente de compozitie credeti ca exista intre cremele de maini si cele de picioare? De ce nu am putea folosi crema de maini pe picioare sau invers?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cele de picioare au componente care inhibă mirosul neplăcut de transpirație, mâinile sunt ferite de această neplăcere!
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| lumeamea a răspuns:

Crema Happy Hands&Feet pentru maini si picioare fericite!

O crema hranitoare care are ca ingrediente unt de cacao, ulei de jojoba, ulei de samburi de struguri, ulei de canepa.
Crema este recomandata atat pentru ingrijirea mainilor cat si a picioarelor.
Uleiul de jojoba ingrijeste pilea mainilor, cuticulele crapate si este recomandat pentru intarirea unghiilor exfoliate.
Uleiul de canepa patrunde in piele si acelereaza circulatia periferica de aceea crema este recomandata persoanelor cu circulatie periferica scazuta sau picioare umflate.
Crema nu contine coloranti, conservanti sau parfumuri sintetice. Culoarea putin verzuie este data de uleiul de canepa si uleiul de avocadocare au culoarea verde.

| madaioana_6029 a răspuns:

Eu una cred ca este mai grasa crema de picioare decat cea de maini.in rest nimic important.Nu are cu ce sa afecteze daca sunt folosite invers.

| Alynushuxyz a răspuns:

Buna...doresc sa iti multumesc pentru tot ajutorul si daca doresti sa ma mia ajutzi si pe mine...ID-ul meu este darkangel_dani52@yahoo.com

| narcisuca56 a răspuns:

Pentru ca tiar putea crapa mainile si piciorele daca flosesti cremele invers