| Mariana155 a întrebat:

Ce efecte are uleiul de masline asupra parului? Dar uleiul de ricin amestecat cu galbenus de ou? Fundita.

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Uleiul de măsline previne căderea părului, hidratează scalpul în profunzime și reface părul deteriorat, iar uleiul de ricin amestecat cu gălbenuș de ou are rolul de a stimula creșterea acestuia.
Baftă!

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pai, din cate stiu, Numai efecte benefice!

| iulikka a răspuns:

Uleiul de masline are capacitatea de a vindeca, de a reface si de a proteja parul, pielea, unghiile si inima.

| Morenna10 a răspuns:

Ambele ajuta la stoparea caderii parului dar il si ajuta sa creasca mai repede.Eu una nu folosesc nici unul dintre aceste uleiuri.Eu folosesc zeama de lamaie.De cand folosesc zeama de lamaie la clatire, in trei sfert de litru de apa, de abia imi mai cad 5 fire de par pe zi.Nu as fi crezut niciodata.Iti recomand sa incerci si tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Efecte foarte ebinefice! ULEIUL DE MASLINE:vindeca, protejeaza, da stralucire parului:X dar trebuie folosit de cei cu parul uscat si degradat! ingrasa parul ULEIUL DE RICIN:stimuleaza cresterea si hidrateaza:X este foarte bun.Amandoua sunt bune pentru par bafta! funda?:X

| Antichrist a răspuns:

Cel de ricin il face sa creasca daca e aplicat la baza.

| Pasca_Emmanuelle_1991 a răspuns:

Eu folosesc ulei de ricin, cu ulei de masline, vitamina A uleioasa,(se poate pune si vitamina E uleioasa, dar eu nu am gasit) si ou de prepelita iar ca efect mi-au aparut niste firisoare de par... ceea ce inseamna ca se regenereaza.

Iar o colega de-a mea isi pune ulei de ricin in sampon, direct in sticla, si pe langa ca ii creste fff repede parul arata si destul de sanatos.

Deci fetelor spor la treaba ca daca nu avem noi grija de noi nu are nimeni happy.