| Jadis a întrebat:

Ce fac ca sa ma mentin in forma? Sunt slabuta numa bine si vreau sa ma mentin, ca peste cativa ani sa nu am burta (ca unele adolescente la care le iese burta peste blugi) si sa nu am nici celulita. Multumesc mult.

8 răspunsuri:
| Ady00pk a răspuns:

1.mentinete prin sport regulat
2.Alimentatia ta sa nu contina grasimi

Astea sunt principalele secrete.Amandoua folosite in cantitati potrivite te vor indruma in viatahappy

| Iasmiine a răspuns:

Nu mananci carnebatting eyelashes Te faci vegetariana big grin Fundabatting eyelashes?

| shadovv a răspuns:

Jogging

| ronin33dan a răspuns:

In primul rand iti faci analizele, vezidaca organismul tau duce lipsa de ceva, dupa care ceri parea unui nutritionist! simplu!

| Feel a răspuns:

Pai daca esti slabuta BV TIE ...parerea mea e ca nu trebuie sa te ingrijorezi... dar daca chiar vrei sa faci ceva atunci su-te la inot, mergi la plimbare, alearga, mergi la sala, fa un sport de echipa, fa aerobic tae-bo, dans
si daca vrei nu manca prea des chips-uri, prajeli, dulciuri etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Burta oricum o sa ai pentru ca, fiind adolescenta, trebuie sa te dezvolti ceea ce necesita o alimentatie variata si bogata in fructe, legume, fibre care le iei din cereale, paine, etc., lactate, carne (piept de pui poti sa mananci cat vrei ca e perfect!) ...In perioada asta trebuie sa lasi de la tine si sa mananci ca lumea cand simti nevoia.Altfel, o sa-ti para rau cand ajungi la 20 de ani si o sa cauti tratamente de crestere a sanilor si tot felul.Totusi, daca vrei sa te mentii este perfect! Incepe cu alergari dimineata sau seara, cand poti tu. 3 kilometrii daca alergi in fiecare seara, de exemplu, o sa ajunga si asa te si obisnuiesti cu miscarea. O sa te simti si bine pe urma pentru ca elimini toxinele din tine. Poti sa iei si calciu 10 zile ca nu face rau nimanui, de exemplu, cel mai bun este osteocare.Produs UK il gasesti cu siguranta in farmacii fara sa fie nevoie de reteta sau nu stiu ce.Contine zinc, magneziu si vitamina D pe langa sursa de calciu recomandata pe zi.Crede-ma, daca o tii asa o sa arati trasnet si o sa fii si sanatoasa.Ai grija de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tin sa-ti amintesc ca daca doresti intr-adevar sa te mentii sau daca de la o vreme vrei sa slabesti deoarece consideri ca ai pus prea mult trebuie sa te asiguri ca arzi mai multe calorii decat mananci.Asta nu inseamna ca nu mai trebuie sa mananci alimente cu multe calorii.Ba da, trebuie sa le mananci doar ca e nevoie sa faci miscare ca sa elimini ce e prea mult.

| dyana123 a răspuns:

Poti incepe prin a avea o alimentatie bogata in vitamine si proteine.asta te va face sa nu te infometezi.
incepe dimineata cu cateva abdomene.
si cel mai important nu manca seara incepand de la ora 18. 00