| anonim_4396 a întrebat:

Ce folositi cel mai des : gloss de buze transparent sau colorat?

9 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Gloss de buze roz discret, culori frumoase cu luciu love struck

| auroraa a răspuns:

Depinde de situatie, dar mai des transparent, e mai discret, si cum am 13 ani, nu-mi place sa imblu cu culori aprinse pe buze la scoala mai ales, si nici mamei nu-i place))) gloss-ul transparent are un efect girly glam, si discret cum am mai spus, dar cand te duci la o ceremonie sau party, poti cu unul colorat, care merge cu make-upul sau outfitul, sper ca te-am ajutat, pa pa

| Deea a răspuns:

Eu nu ma dau cu gloss transparent, imi place sa fie putin colorat pe buze nu asa transparent. Am un gloss transparent dar dupa 2 minute se face din ce in ce mai rozaliu.

| kiss a răspuns:

Depinde de situatie si de restul machiajului. daca pui in evidenta ochii de exempu, pe buze merge un gloss transparent, daca vrei sa evidentiezi buzele atunci poti folosi unul colorat. nu se vor amesteca aceste 2 lucruri, daca ai ochii foarte evedentiati nu poti sa porti un gloss foarte colorat pentru ca va fi prea mult si va arata nu tocmai frumos. in general cred ca cel transparent este cel mai folosit pentru ca da o oarecare naturalete. alegerea este a ta, important e sa completeze restul machiajului.

| D3utzaD3d3 a răspuns:

Intai imi dau cu transparent si dupa colorat ca sa luceasca [asa imi pl mie] pup fundita?

| Andr7687 a răspuns:

Transparent deoarece mereu va fi/este la modawinking

| MetalLover a răspuns:

Transparent o.o

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gloss transparent, chiar daca am 15 ani. Nu e pentru ca nu ma lasa mama sau pentru ca sunt prea mica pentru chestii de`astea. pur si simplu nu`mi place. Si o tenta de roz e draguta, dar nimic mai mult. Urasc rujurile / glossurile rosii.

| mikaela_1074 a răspuns:

Chiar daca esti la inceputul carierei tale, la momentul in care copiii au crescut sau pur si simplu vrei sa fii propriul tau sef, devenind Reprezentant Avon ai oportunitati nelimitate.
5 milioane de Reprezentanti avon din intreaga lume se bucura de aceste beneficii- si la fel poti si TU:
* O afacere flexibila chiar la tine acasa - poti avea biroul chiar la tine acasa
* discount pana la 40% si multe alte beneficii
* Oportunitati deosebite doar la Avon - oferte speciale, programe de instruire gratuite la cele mai inalte standarde,
competitii si premii gratuite
* Comanzi confortabil din fata calculatorului si primesti produsele intr-un scurt timp
* Participi la sedinte beauty si afli tot ce e nou in domeniu