| alittlestar a întrebat:

Ce imi recomandati pentru parul gras pentru ca am folosit sampoane balsamuri masti si tot il am asa ajutor vreun tratament?

4 răspunsuri:
| ioanabanana a răspuns:

este foarte important sa il speli bine cu produse destinate acestui tip de par si sa ai grija cu masca sa nu o pui pe radacini.
in rest sa stii ca e ste foarte important sa nu il speli cu apa fierbinte deoarece asta ar excita glndele seboreice si s-ar produce si mai mult sebum. e valabil si pentru caldura de la uscator

| Kokolina a răspuns:

Eu folosesc clatirea cu otet si chiar functioneaza incearca si tu dupa cateva spalari(5-6) o sa vezi diferenta cel putin la mine a mers

| elinea a răspuns:

Daca ai perul scurt, spalat la doua zile cu un sampon pe baza de lamaie sau menta, iar daca ai parul mai lung un permanent slab si lejer iti va masca faptul ca se ingrasa repede, si un lucru important este sa eviti mancarurile grase, succes mult

| Cristina_2136 a răspuns:

Pe langa aceste tratamente incearca sa-ti prinzi parul si sa nu mai pui toata ziua mana prin el pentru ca o sa se ingrase mai repede...

Mie asa mi se intampla...