| WeAreSmart a întrebat:

Ce incemna semnul ala (cerculet in mijlocul unui patrat taiat cu un X) de pe eticheta hainelor? ca nu se poate de pus in masina de spalat sau ca nu trebuie de inalbit?

Răspuns Câştigător
| eli22 a răspuns:

Inseamna ca nu se poate usca in masina.Sunt masini care au si uscator... http://www.fraromshop.ro/web/upload/imagini_news/legenda_haine_1.jpg

3 răspunsuri:
| NYK4u a răspuns:

Acel semn inseamna: a nu se usca prin centrifugare.

| ForYouBaby a răspuns:

Inseamna ca nu poate di spalat in masina de spalat, acesta se poate spala doar cu mana ca sa eviti distrugerea acestuia. happy funda? happy