| Andy0902 a întrebat:

Ce material credeți ca e cel mai bun pentru o sapca? Bumbacul, lâna sau poliesterul? Argumentati.

2 răspunsuri:
| Georgex12 a răspuns:

Bumbac si lana, in functie de vremea de afara. insa in nici un caz poliesterul. Nu ar trebui sa porti poliester in general, nu doar la sapca. Chiar daca este un material mai ieftin, acesta poate provoca mancarimi, nefiind recomandat domnilor sau doamnelor cu pielea sensibila.
cheers!

| cristinabya a răspuns:

Eu cred ca poliesterul este mai rezistent cu putin bumbac deasupra care nu retine caldurawinking si lana in niciun caz ofera ea protectia dar foarte multa caldura