| minime3 a întrebat:

Ce merge la o pereche de pantaloni gri, de vara? Un tricou/maiou de culoare neagra sau un tricou/bluza alba? Ce da mai bine? P.S : stiu ca cele doua sunt non-culori. Meeeerci anticipat!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vara, este preferabil si indicat sa porti culori foarte deschise, albul fiind cel mai indicat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cat o sa te ajute dar ca baiat nu potrivesc partea superioara(tricou, bluza, maieu, etc.) cu pantalonii ci cu incaltamintea.
Totusi pentru ca este vara ceva de culoare alba este mai indicat, daca ai si o incaltamite de culoare alba sau cu elemente albe si gri este si mai bine.
Si desigur la negru iti recomand incaltamite neagra sau cu elemnte negre.
Dar asta este opinia mea si nu pot spune ca sunt extrem de pasionat de moda.

| Momentan a răspuns:

Gri deschis se potrivește mai bine cu alb, altfel dacă e închis cu negru