| Crissy9Sweet a întrebat:

Ce metoda de epilare mi-ati recomanda? Nu pot cu ceara sau cu aparatul electric deoarece nu am rabdare sa astept pana imii creste parul ca sa-l prinda,la crema depilatoare sunt alergica. Am incercat cu lama, mi se pare cel mai practic pentru mine dar parul creste repede si am auizt ca nu e prea indicata. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Eu zic sa foloseti bicul. Si eu il folosesc si ma epilez de 1-2 ori pe saptamna cand fac dus si este foarte ok. Nu dureaza mult pana te epilezi, in 2 minute esti gata si mie chiar nu mi-a crescut parul mai des sau chestii de genul.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Foloseste bigul

| michelia a răspuns:

Daca te epilezi cu ceara, parul se smulge si evident creste mai greu.
Daca preferi bicul, e foarte comod dar parul e retezat de la radacina si de aceea ti se pare ca ar creste repede.
Tu vrei si asa si asa?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti recomand epilarea cu lama (bicul)
La fiecare dus te epilezi happy
pa-pa

| FastAndFurious a răspuns:

Iti zic de la sor'mea: pe picioare cu ceara si cand nu are timp de salon se face cu bicul. Si nu i s-a indesit, nu s-a facut negru etc. Sub brat doar bicul, asta iti recomand ( si) eu, ca sa nu-ti afectezi ganglionii.

| IrishCream a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa folosesti ceara pentru ca este foarte eficienta iar parul nu creste foarte repede, ba din contra, se rareste!winking

| alecsandrabubz09 a răspuns:

Pai cam ai spus toate metodele prin care te poti epila laughing ori incerci sa ai rabdare si sa lasi parul sa creasca, pentru ca in acest fel va creste mult ma incet ori continui cu lama. sau daca vrei sa il elimini permanent laser! laughing)

| ISoare a răspuns:

Eu am incercat de la epilator, lama, ceara..pana la zahar. si tot nu m-am multumit. Acum ma duc la o clinica specializata in epilarea definitiva si sunt f incantata. Procedura se face prin intermediul unui laser, personalul e intotdeauna pus pe glume si f deschis. o placere si un rasfat. Iti recomand sa incerci macar o data, cu siguranta o sa te indragostesti :D I know i did. Site-ul clinicii la care ma duc eu e www.coquette.ro Intra si gasesti acolo mai multe informatii