| Yrinaa a întrebat:

Ce metode aveti pentru a scapa de cosuri si punctele negre?sad funditSsa :*

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| bfvhjcv a răspuns:

Foloseste Acneon de la Walmark.e cam scump (58 lei) dar la mine a functionat foarte bine

| Robert a răspuns:

Ca prevenire este sa te speli mereu pe fata cu un sapun special.Ma refer la ph.Recomand protex.Nu-ti mai pune manuta murdara pe fata.

| SamSon a răspuns:

Crema de galbenele.

| HahahaAb a răspuns:

Hey,sall!
Eu folosesc o crema foarte buna, i se vede efectul dupa 1-2 zile.ma dau cu ea seara si dimineata ma spal Gerovital Plant Stop Acnee, chiar iti spun sincer, pentru ca si eu ma luptam cu asa ceva...acum am fata curata si mai ales rezista la machiaj.
Dar de zi cu zi eu nu ma machez strident, in loc de fond de ten am incercat crema Solutions-Beauty Hydration SPF20 e un fel de nuantator si e perfect!
Uite aici cateva linkuri:http://www.icosmetice.ro/......acnee.html
http://www.shopmania.ro/......n-16183367
Sper ca ti-am fost de ajutor! Si daca nu, incearca ceaiul de musetel! Cica merge!

| flory9787 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vizitezi un dermatolog,el iti poate spune ce crema poti folosi. Daca nu vrei sa mergi la dermatolog,inceraca urmatoarele "igrediente", pe mine ma-au ajutat enorm.

Albuşuri de ou. Sunt foarte bogate în proteine şi pot fi folosite ca o mască vindecătoare pentru pielea ta. De asemenea, albuşurile de ouă sunt apreciate pentru că pot absorbi grăsimea de pe piele. Spargi un ou, separi gălbenuşul de albuş şi apoi baţi cu o lingură albuşul, până devine uşor spumos şi îl aplici pe faţă. După un sfert de oră, te clăteşti bine cu apă călduţă şi asta e tot!

Bicarbonat de sodiu. Este deosebit de eficient în a-ţi exfolia tenul, îndepărtând celulele moarte şi permiţând porilor să respire. Aplică o linguriţă de bicarbonat de sodiu pe o cârpă umedă şi masează-ţi uşor faţa cu ea. Apoi, clăteşte-te bine şi usucă-ţi faţa cu un prosop moale.

Astea sunt principalele igrediente, pe care trebuie sa le aplici 3 zile consecutiva sa inceapa sa dea rezultate, incercale seara, asa tenul se va odihni. Sper ca te-am ajuatat :p Fund?

| grosudana a răspuns:

sad am si eu problema asta

| Radw060 a răspuns:

In primul rand, trebuie o igiena stricta. si nu trebuie umblat cu mainile pe fata, e chiar recomandat sa nu se atinga deloc fata, pentru ca pe maini sunt cei mai multi microbi. iti recomand si un lapte demachiant de la CLAS, cu migdale dulci si gabenele, de folosit dimineata si seara. trebuie sa renunti la tot ce contine cofeina si menta! Altii recomanda produsele Dermogent, sau Revitol Acnezine. In nici un caz produse magice de la Avon, Oriflame, Vichy sau altele Oricum, cea mai importanta e igiena!

| SoUl a răspuns:

Mai bine te duci la dermatolog big grin ecel mai binee:X:X

| andreicristian13 a răspuns:

Eu am incercat anul trecut Zynerit si chiar a functionat. Il poti gasi in farmacii. Uita-te aici si gasesti mai multe informatii despre el: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137
Sper sa te ajute. Succes!