| MihaiAlin2000 a întrebat:

Ce parere aveti de baietii care poarta inel si baietii care au tatuaj?

Răspuns Câştigător
| Onio a răspuns:

Primele bijuterii (inclusiv inelele), inca din antichitate au fost purtate prima oara de barbati. Bijuteriile demonstrau avutie si putere, sau chiar prada de razboi. In ziua de astazi, bijuteriile sunt doar niste accesorii pe care le poarta ambele sexe din diferite motive: ca se asorteaza cu o vestimentatie, sau are valoare sentimentala, sau pe post de talismane (persoanele superstitioase) etc. Cat despre tatuaje, ele reprezentau trecerea de la baiat la barbat, emblema unui trib/clan, unele aveau semnificatie religioasa etc. Astazi tatuajele sunt considerate o forma de arta pentru infrumusetarea trupului, cu sau fara semnificatie.

Eu personal port inele de argint personificate (pentru ca imi plac), si am si tatuaje care ma reprezinta.

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Tatuaje are tot poporu si mi se [ar sexy cu tatuaje, bine acum sa nu fie tatuati din cap pana in picioare. Si cu inel la fel nu inteleg care e problema daca lor le place dar mai bine fara inele.

| AikkoxD a răspuns:

Inel nu, tatuaj da.
http://i.clubafaceri.ro/......27_big.jpg
ceva de genu' pe gât.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu imi plac inelele in general dar apoi la baieti happy, mai bine o bratara de piele.
Cat despre tatuaje, le adorabilicesc, divinizez si ce mai vrei tu laughing.Dar sa insemne ceva, nu de dragu sa ne coloram.

| qAnna a răspuns:

What?! Inel? I don't want to see ...Pare prea de cocalar. un tatuaj. merge. dar nu pe tot corpul :* sau, unul ff mare... ceva gen numele iubitei. e chiar dragut love struck

| BlingDeCiocolată3333 a răspuns:

Pai baietii care poarta inel...sunt normali....aia cu tatuaj sunt cam bleak (parerea mea)

| BlingDeCiocolată3333 a răspuns:

Parerea mea e ca aia cu inel sunt mult mai draguti ca cei cu tatuaj. Desi in general, tatuajele exprima ceea ce simti si ceea ce iti doresti in viata