| NebunaaaaaaBlonda a întrebat:

Ce părere aveţi despre ceara de păr? Eu una nu am folosit niciodată. nu ştiu exact pentru ce este bună laughing. Pe care mi-aţi recomada-o? :* Am părul creeeeţ

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ceara de par se foloseste in cantitati foarte mici, mai mult la varfuri si sa aranjezi firele rebele.
Ceara de par este ca si gelul, dar cu aspect mai gras.De aceea nu-ti recomand ceara! Daca ai parul fin si pe deasupra se unge si repede, pentru ca da un aspect nespalat parului daca folosesti in cantitate mai mare.
Te pup, Sarbatori fericite!

2 răspunsuri:
| UnCorpSanatos a răspuns:

Ceara de par este buna pentru a da stralucire parului si pentru al fixa (ca un fel de fixativ) si baietii folosesc inloc de gel pentru as aranja parul tu ai putea sa o folosesti pentru aranjarea unor fire par care nu stau cum vrei tu dar nu folosi prea multa o sa ii dai un aspect parului de murdar si uleios.

| Roobeertaa a răspuns:

Buna.Este buna atunci cand iti aranjezi unele fire care "nu stau" la locul lor, se foloseste putina se intinde pe degete si se da, nu foarte mult. Daca ai niste bucle mai rebele o poti folosi dar spuma aplicata dupa baie e mult mai eficienta pentru parul cret.