| Liquify a întrebat:

Ce parere aveti despre lacurile de unghii care se "crapa"? Cele care ati folosit de la ce firma ati luat? Care vi s-au parut mai bune?
Dau funda pentru raspunsul cel mai util +voturi :)
Later edit: Nu vorbesc de ojele care pica de pe unghii ci despre asa ceva:
http://www.youtube.com/watch?v=flxvlKUi88A

Răspuns Câştigător
| MissD a răspuns:

Eu am una neagra OPI pe care am folosit-o de cca 10 ori, iar acum e super uscata si nu o am de foarte mult timp. Deci un mare NU prentru e, mai ales ca a fost foarte scumpa! Si de curand am primit una flormar verde, care-mi place mult mai mult, in sensul ca e mai subtire, nu atat de ingrosata ca cea opi. Iar diferenta de pret e uriasa: opi 51 de lei, flormar cam 13-14 lei. am auzit ca sunt unele si de la naty cu cca 8 lei, insa nu le-am incercat. Mie una, aceste lacuri mi se par foarte interesante, practic obtii un model fara niciun efort. Prima data am folosit aceasa oja la un salon, acu vreo 4-5 luni, si toata lumea se mira de unghiile mele, crezand ca eu am facut modelul cu mana.

6 răspunsuri:
| BonneLess a răspuns:

U vrei sa spui de lacul Graffity cred alea se crapa, foloseste LadyRose este cea mai buna marca de lacuri, app videoclipul pe care ni l`ai aratat adica in modelul ala este facut cu mana libera nu ca asa ar fi lacul.

| fustiteTUTU a răspuns:

Lac de baza alb si culorile astea http://www.softnails.ro/15-lacuri-de-unghii

Eu am folosit rosu si verde. Mie mi-au placut, sunt aduse din Germania.

| XOXOyoXOXO a răspuns:

Cred ca vorbesti de crackle nail arts sunt super eu am o oja de culoare neagra care se crapa pe unghie
descoperire la aceste oje:daca dai un strat mai gros se crapa diferit de un strat mai subtirewinkingin sensul ca capata o alta formabig grin
si inca ceva daca esti din targoviste trimitem un mesaj si iti spun de unde poti cumpara aceasta oja cu doar 10 leibig grin
aaa da si eu nu folosesc ojele de la opi pentru ca sunt f scumpe oja mea este de la ORLENA credlaughing

| Liquify explică:

Exact despre asta vorbeam laughing. Nici eu nu imi iau OPI sunt mult prea scumpe.Mi-am luat azi unul numit Natty so vroiam sa stiu de la ce alte firme pot gasi.

| Limo a răspuns:

Hei. UIte si eu am mai multe culori de oja care se crapa de la Trendy. Sunt foarte bune. UIte cam asa arata sticluta [ negru] http://2.bp.blogspot.com/......rendy.jpg. Si asa arata pe unghie [ alb] https://lh5.googleusercontent.com/......le+034.jpg

| assama a răspuns:

Hey! eu folosesc numai de la Avon. sunt foarte bune, se usuca rapid si nu se "crapa". sunt un pic mai scumpe, dar merita.winking