| Dizzydizz a întrebat:

Ce parere aveti despre luciu de buze si rujurile in general de la Avon?

8 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Imi plac rujurile de la Avon. Dar imi plac mai mult glossurile de la Oriflame.

| ghitza_2903 a răspuns:

Mie imi plac foarte mult luciurile de buze de la Avon, si am un ruj persistent si chiar persistea. Imi plac foarte mult

| madia a răspuns:

Sunt bune, am un ruj de la Avon, e ok.

| nobody_7406 a răspuns:

ORIBILE! eu imi iau de la Avon doar geluri de dus...in rest praf! si crede-ma am folosit multe produse.nu sunt bune deloc.

| Adella92 a răspuns:

Rujurile de la Avon nu le-am testat inca... dar luciurile de buze sunt foarte bune am folosit mai multe. chiar si basamurile de buze isi merita banii.

| deeuh a răspuns:

Rujurile, inca nu le-am testat, te rog, am 12 ani dar o stiu pe mama care se da cu ele si vreau sa-ti spun ca poate:bea apa, manca, sta in soare o zi intreaga si rujul ramane. Rujul let-s go cod 124 este unul nemaipomenit, Pretul sau e de 20 de lei dar eu zic ca merita, cat depre luciuri pecare le folosesc, intr-adevar sunt frumoase dar nu foarte rezistente, totusi sunt foarte ieftine adica eu am dat pe unul 10 lei + o geanta cadow

pupici sper sa-mi urmezi sfatul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele sunt chiar bune, stiu ca-mi mai cumpar uneori.depinde de care comanzi, dar in general sunt chiar ok.

| libra_3588 a răspuns:

Am auzit ca principalul element care le face rezistente la transfer si
care le mantine nult timp pe buze ar fi plumbul din compozitie, cu cat sunt mai rezistente cu atat au mai mult plumb si ca acest plumb ar fi toxic pentru organism. Ce sa zic mai nou toate sunt toxice.