| JuicyCupcake a întrebat:

Ce pot face ca sa imi creasca mai repede parul? Un tratament ceva? Poate ceva homemade...

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Sfatul meu este să încerci un mix din 2-3 linguri ulei de măsline, o lingură de ulei de ricin și o fiolă de vitamina A.
Aplică-le pe păr precum o mască, iar după 30-40 min spală și clătește părul normal.
Baftă!

| Alecsandraa97 a răspuns:

Cu uleiul de ricin.winking

| MrAngelus a răspuns:

Rozmarin

Fiind printre cele mai folosite ingrediente pentru intretinerea pielii, rozmarinul reuseste sa isi intareasca reputatia drept un element organic bogat inanti-oxidanti. A folosi rozmarinul in rutina de ingrijire zilnica a parului iti va permite sa iti curetii porii si sa iti imbunatatesti cresterea parului. Reteta este urmatoarea:amesteca jumatatde de ceasca de rozmarin cu o cantitate egala de apa si samponul necesar unei spalari. Spala-ti apoi parul cu amestecul rezultat si lasa tratamentul nu mai mult de 3 minute. Clateste masca cu apa calaie. Fa acest ritual timp de cateva zile pentru a vedea rezultatele uimitoare.
Ulei de nuca de cocos

Unul din cele mai recomandate ritualuri pe care ar trebui sa il incluzi in rutina zilnica pentru a-ti imbunatati cresterea parului este masajul. Foloseste aceasta tehnica testata in timp peentru a avea un par lung si stralucitor. De data aceasta foloseste o cantitate mica de ulei de nuca de cocos pentru a oferi scalpului necesarul de vitamine. Inmoaie-ti ddegetele in acest ulei organic si incepe sa masezi scalpul folosind miscari circulare timp de 10 minute. Apoi poti indeparta tratamentul cu apa calduta.
Ulei de seminte de struguri

Daca vrei cel mai eficient tratament pentru un scalp deteriorat, atunci ar trebui sa te duci sa cauti ulei din seminte de struguri. Aromaterapia este unul din cele mai cunoscute remedii pentru diferite conditii, probleme ale parului sau pielii. Aplica cateva picaturi de ulei de seminte de struguri pe degete si incepe sa masezi scalpul cu el. Foloseste acest ritual pentru a oferi imaginii tale nutrientii sa straluceasca si sa ai un par puternic. Nu trebuie sa speli apoi uleiul aplicat pentru ca va fi absorbit de foliculii de par.
Ceapa

Puterea acestei legume de a tinne parul si scalpul in forma cea mai buna este indubitabila. Din ce in ce mai multi cosmeticieni isi sfatuiesc clientii sa includa ceapa in rutina zilnica de ingrijire a parului si a pielii. Asadar, foloseste acest truc util pentru a revolutiona conditia parului si rutina de curatare a tenului. Ceapa tocata, amestecata cu sampon, duce la cea mai buna combinatie pentru a preveni orice problema a parului si distrugerea scalpului de agentii liberi. Lasa amestecul timp de cel putin 15 zile, apoi il poti aplica de par. Pe langa un scalp curat si sanatos vei avea si o stralucire orbitoare a parului.
Uleiul de masline si de ricin

Aceste ingrediente naturale sunt faimoase pentru puterea de a-ti imbunatati cresterea parului. Amesteca 3 lingurite de ulei de ricin cu o cantitate egala de ulei de masline. Incalzeste apoi amestecul pana devine destul de cald. Aplica-l apoi la radacini. Foloseste ori un disc de bumbac ori degetele pentru a face acest lucru. Maseaza scalptul cu miscari circulare timp de 15 minute. Aceasta este cheia pentru a avea un par lung si sanatos in cel mai scurt timp!

Sursa: http://www.ileen.ro/......-a-parului

| crissa20 a răspuns:

Buna, si eu sunt in situatia ta, adica vreau sa-mi creasca parul mai repede. eu folosesc masca de la gerovital cu petroleum
http://www.smartbuy.ro/......24013.html

| razvanstan a răspuns:

Incearca mastile naturale, gasesti cateva chiar aici: http://frumusetefeminina.ro/5-solutii-pentru-a-avea-un-par-mai-bogat/