| pinguella a întrebat:

Ce sa fac ca sa scap de imperfectiunile fetei?
Ex : cosuri, puncte negre, bubite etc.

Si cum sa fac sa am mai multi pistrui? Am cativa si mai vreau, eu una ii ador.
Multumesc.

5 răspunsuri:
| R0011 a răspuns:

Pentru cosuri si pistrui nu stiu ce sa iti recomand pentru ca eu nu am chiar atat de multe. Pentru pucte negre sunt anumite masti pentru fata care le aplici in zonele cu probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cosuri poti merge la un consult la dermatolog. Sau poti merge la farmacie sa iti iei un kit dermato-cosmetic special conceput pentru cosuri. Oricum, odata cu varsta iti vor mai disparea.
Totusi, daca vrei sa nu cheltui prea multi bani pe "tratamentul" acesta, iti recomand produse de la Garnier. E bine sa iti iei un set intreg: demachiere, tonifiere, hidratare. Sunt foarte bune. Si asigura-te ca respecti zilnic rutina de curatare, tonifiere si hidratare a pielii. Vei observa in aproximativ 1-2 saptamani ca nu mai ai asa multe cosuri.
In privinta pistruilor, ai atatia cati sunt programati in codul tau genetic. Poate iti mai iasa daca stai la soare.

| Mikyyyyx a răspuns:

Pentru cosuri, bubite si alea sunt diferite creme sau poti sa mergi la dermatolog.Ai grija, pistrui nu ii poti face tulaughing), nu sunt prea sanatosi

| Baananasplit a răspuns:

Si eu am avut problema asta acum ceva timp, insa acum am un ten de bebelus happy Am folosit o solutie, se numeste "Zineryt", chiar ti-o recomand. Pe mine m-a ajutat chiar mult, nu mai am niciun cos, insa o folosesc chiar si acum ca sa fiu sigura ca nu mai apar happy O gasesti cam in orice farmacie si nu e deloc scumpa. Sper ca te ajuta happy