| marius_cristescu a întrebat:

Ce sa fac sa nu mai am pielitele alea la unghii?

Răspuns Câştigător
| ada a răspuns:

Sa ti le indepartezi mereu.Mai sunt si niste creme pentru cuticule, care faac ca acestea sa creasca mai lent...Eu insa nu le-am folosit.Am auzit de ele doar.

10 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Sa mergi la un salon de manichiura pentru a t-i se taia intr-un cadru specializat sau sa pui pe cineva sa t-i le taie.

cristian
| cristian a răspuns:

Sa o pui pe Madalina sa ti le taie.Pa cuvant.

| DenissaDeea a răspuns:

Mai poti folosi o crema cu vitamina A ..iti mentin mainile ingrijite si catifelate si nu ti se mai fac pelite asa de des..pelitele de la unghi se taie mai usor daca sunt lasate sa se inmoaie inainte de taiere cu ulei sau crema.

| mioara a răspuns:

SA TE DUCI SA TI FACI MANECHIURA LA 2 SAPTAMANI

| stefybx a răspuns:

Eu iti propun ceva mai naturist si mai practic: cand faci baie de fiecare data incearca sa impingi pielita spre baza unghiei. Treptat ea nu va mai creste sa te necajeasca mereu, asta ca sa nu apelezi la taierea ei caci odata taiata trebuie sa faci acest lucru mereu si cred ca nu ai timp mereu pentru asta. Sa auzim de bine!

| jolie_3446 a răspuns:

Ti le tai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa le imoi in apa calda cu soda de bucatarie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taietilelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste foarfecuta ca nu este chiar asa de greu o sa te obisnuiesti chiar daca la inceput crezi ca aceasta metoda este doar pentru fete