| alle529 a întrebat:

Ce sa fac sa nu mai mi`i se unga parul` asa repede?sad tot o data la 2 zile trebuie sa ma spalstraight face, am incercat cu toate felurile de samponuri pentru par gras si altele, da` nici un rezulatat.Imi spune`ti si mie? Va rog! happy

11 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Foloseste Clear.Este un sampon foarte bun.Nu faci nici matreata, iti lasa parul matasos si curat.Si nu se v-a mai ingrasa parulwinkingDupa ce aplici samponul, clateste foarte bine.In general daca nu clatesti parul cu cat mai multa apa, el se ingrasa foarte repede.
Daca folosesti balsam ai grija sa nu il aplici pe radacina.Il de la jumatatea parului in jos happy
Pune intr-un vas zeama de lamaie si putina apa plata si aplica pe parul ud. Dupa cateva minute clatesti parul foarte bine.
Cam asta ar fi.Mult succes!kiss

| Mina a răspuns:

In caz ca folosesti balsam, niciodata sa nu aplici la radacini, ci numai pe varfuri.Parul trebuie clatit foarte bine. Dupa clatire, pune intr-un lighean apa si stoarce o lamaie.Mai clateste parul o data acolo.

| crisS a răspuns:

Eu iti propun ca atunci cand stai prin casa sa il ti prins si sa nu iti dai tot timpul ca mana prin el

sa nu folosesti balsam sau sampon pentru. par vopsit

si iti sugerez sa iti schimbi samponul la 5 spalari

| alexa a răspuns:

Incearca sa. l piepteni in fiecare seara pentru ca tot praful din timpul zilei sa. l dai jos spre varfuri
de asemenea nu mai pune mana in el de prea multe ori pe zi pentru ca si asta e un factor care il ingrasa
folosesti un sampon bun.mergi la farmacie pentru a. ti recomanda unul potrivit tipului tau de par, k din cate spui ai incercat multe feluri deci cel mai bine vb cu un specialist.si un balsam din aceeasi gama precum si masca ar fi foarte bune
bafta

| SweetCandy a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu...foloseste garnier mi-e imi place si am incepaut sa ma spal la 3 zile ceea ce consider un progreshappy

| annda a răspuns:

Pentru par gras aplica zeama de lamaie pe pielea capului, lasa cateva minute apoi spala-te. big grin

| MADALINAAAA a răspuns:

Si eu am aceiasi problema... O zi ma spal, una nu. m-am cam saturat.folosesc masti pentru par gras, sapon pentru par gras, dar in zadar.asa e parul meu. dar am incercat cu zeama de lamaie, si parca parca e altfel. m-am spalat la 3 zile.incearca si u.succes:*

| alle529 explică:

Mersi :*

| ColorfulRainbow a răspuns:

Buna alle. of si eu patzesc la fel. dar e vara si e normal... ce sa faci. oricum cum au spus cei de mai sus. e folositorhappy
byee:*

| Ciprian271 a răspuns:

AAAA. Si mie mii se intampla des. UIte foloseste garnier fructis cu volume restructure extra light si iti va da vitaminele necesare. Se gaseste la carrefour. Este cel transparent.

| anutza13 a răspuns:

Poate zici ca nu poti face asta dar cu cat te speli mai des cu atat se ingrasa mai repede.incearca sa folosesti sampoane mentolate si....incearca sa te speli odata la 6 zile macar...stiu ca se vede urat dar incearca sa tii parul strans...straight facesad