| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa scap de pielea uscata de pe calcaie?

6 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Speli picioarele in fiecare zi, le inmoi in apa calduta cu sare de baie si le freci cu piatra ponce. Te dai cu crema speciala pentru picioare si mergi si la pedichiura.

Bula
| Bula a răspuns:

Iti duci la reparat pantofii, deoarece jeneaza calcaiul in timpul mersului. Totodata, paralel, iti umezesti indelungat piciorul in apa calda (min 15-20 minute), dupa care, in apa, freci batatura cu piatra spongioasa.

| me_6767 a răspuns:

Mergi la un salon sau la un medic dermatolog care iti poate recomanda o crema sau un tratament special.

| karla19 a răspuns:

Dupa ce le-ai frecat bine cu piatra in apa calda dai cu crema. ELMIPLANT de la farmacie da f bune rezultate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te duci sa iti faci pedichiura la salon si, folosesti piatra ponce la dus, pentru intretinere si multa crema pentru. calcaie, la fel dupa fiecare dus. Daca iti faci pedichiura la 3 saptamana. maximum 1 luna, nu mai ai probleme

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foloseste gama de produse Scholl. Le gasesti in farmacii sau supermarcheturi. Exista crema pentru. calcaie, o spuma speciala ...sunt foarte bune. Foloseste-le zilnic, dupa dus si dupa ce ai frecat calcaiele cu piatra ponce, dimineata inainte sa-ti pui ciorapii foloseste spuma si aspectul calcaielor tale se va imbunatatii.