| RoxiutzaRux a întrebat:

Ce se poarta toamna asta? daca vreti si niste linkurihappyppppup

5 răspunsuri:
| ThEpOrtRaIT a răspuns:

Anul asta se poarta stilul militar, umerii proeminenti, se poarta cizmele peste genunchi, puloverele pe gat, gecile de piele mai bine zis pielea. fundita pls

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toamna asta se poarta "Pret-a-porter-ul", simplitatea si eleganta, gizmele inainte pana la genunchi, stilul militar, dresuri.
Pentru mai multe datalii, citeste acest articol:
Stilul militar
Ma voi preface ca nu am auzit acel "Jacheta militara, iarasi?…" caci stilul militar ramane un trend principal in toamna-iarna 2010-2011, desi are cateva elemente noi. Jacheta militara promovata in primavara 2010 renunta la stilul pompos si ceremonial cu care ne-am obisnuit, inspirandu-se acum din uniformele militare ale secolului XX. De la nuantele de verde pana la cizmele de inspiratie militara, stilul militar castiga acum mai multa subtilitate, devenind in acelasi timp si mai atragator.

Lenjeria la vedere
Nu va grabiti sa va plimbati pe strada in toiul iernii cu desuurile la vedere. Tendinta de a purta lenjeria deasupra celorlalte piese vestimentare in toamna-iarna 2010 vrea doar sa promoveze sexualitatea si feminitatea, care vor fi subliniate de sutiene, jartiere si dantele fine descoperite. Considerand temperaturile scazute din sezonul toamna-iarna, exista tendinta de a suprapune aceste haine inspirate din lenjerie si desuuri.

Imbracamintea din piele
Am o parere impartita despre hainele de piele, daca ne putem referi la ele ca o tendinta. Da, sunt la moda dar sunt greu de clasificat pentru ca pot fi combinate cu atatea alte tendinte si ele de fapt nu sunt o tendinta in sine. Pot fi combinate cu haine in stil militar sau pot fi niste pantaloni de piele la moda. Hainele de piele sunt purtate de zeci de ani, nu sunt o noutate in materie de fashion. Dar trebuie sa le includem neaparat – trendul hainelor de piele se intersecteaza efectiv cu toate celelalte trenduri ale sezonului toamna-iarna 2010-2011. Nu conteaza ce piese sunt – rochie, fusta, pantaloni scurti, jacheta, leggings de piele – ele nu trebuie sa va lipseasca din garderoba in aceste luni mai reci.

Tesaturi decupate
De obicei un stil apartinand exclusiv trendurilor de primavara-vara, decupajele au influentat mult colectiile de toamna-iarna 2010. Nu vorbesc numai de piesele vestimentare, ci si de accesorii. Detaliile decupajelelor, folosite in mai multe stiluri, cu piese decupate folosite direct pe piele sau umplute cu tesaturi transparente, pot aduce o nota de subtilitate sau chiar de sexualitate unui outfit.

Sosete trei sferturi
Pentru ca cizmele pana la genunchi sunt la moda si pentru ca, din nefericire, nu le putem purta zi de zi (asta daca nu ati cumparat o colectie intreaga), trebuie sa existe o solutie la fel de atragatoare. Deci, pentru toamna-iarna 2010, cotrobaiti repede prin sertare dupa o pereche de sosete pana sau peste genunchi sau chiar mai inalte. Sport sau cu paiete, purtate peste dresuri sau leggings, o pereche de sosete excelente pot aduce acel detaliu atractiv necesar unui outfit reusit. Citeste mai multe aici despre sosetele trei sferturi.

Paltoane de stofa bej
Chiar daca au fost destul de populare pe catwalk, paltoanele bej nu au fost purtate pe strada decat pe la finalul iernii 2009-2010. Poate ca a fost de vina vremea extrem de rece ce ne-a stricat atatea sezoane… Dar nici o grija, le veti putea purta cu siguranta in toamna-iarna 2010-2011.
Mai utile toamna sau spre sfarsitul iernii (mai spre primavara), paltoanele de stofa vor reprezenta o solutie la trenciul clasic in toamna 2010.

Tesaturi transparente
Haine decupate si transparente? Nu, nu am confundat anotimpurile. Da, hainele transparente sunt la moda in lunile reci. Da, suna putin ciudat. Dar nu, nu arata ciudat. Combinate cu dantele fine, tesaturile transparente, la moda in 2010-2011, combina eleganta cu sex appeal-ul – oare nu acesta e scopul oricarui trend? In toamna/iarna 2010, combinati cu incredere piesele vestimentare transparente cu diferite stiluri si lookuri, nu puteti da gres. Atentie insa, aceste piese vestimentare sunt destul de revelatoare si nu vreti sa aratati prea mult!

Pelerine
Dupa ce au avut un impact major in toamna 2009/2010, capele revin in sezonul toamna/iarna 2010-2011. Admirate in colectiile Halston si Preen, printre multe altele, pelerinele, sub diferite forme, reprezinta una dintre cele mai elegante tendinte, desi se potrivesc mai multor stiluri. Pelerinele, ce pot fi combinate in nenumarate moduri, reprezinta un stil ce se preteaza atat la vestimentatiile elegante cat si la cele mai lejere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.laredoute.ro/......-2011.html

| LuCi82820 a răspuns:

Toamna asta se poarta single laughing

| eutssa a răspuns:

Pai in materie de culori se poarta mov rosu bej mov roz kaki gri etc...