| geoqwaz a întrebat:

Ce stiti despre agentia: premium group agency? e firma serioasa sau sunt tepari?

1 răspuns:
| 12lopn a răspuns:

De câteva zile umblă prin Sighet câţiva "agenţi" de recrutare ai unei aşa-zise agenţii Premium Group Agency (Best Group Company). Foarte insistenţi, acostează în general cuplurile cu copii sau tineri pentru a le propune o carieră în modeling pentru care trebuie plătită o taxă de înscriere "modică" de doar 60 de lei care, atenție, este nereturnabilă. deși „asistenta" îți garantează verbal că-i poți primi, doar să păstrezi bonul fiscal! (constați asta dacă-ți dă prin minte să-ți ceri banii înapoi). După o căutare pe internet a acestei agenţii îţi dai seama că este o mare ţeapă: pe site nu apare nicăieri societatea comercială, şi nu există un nume al vreunei persoane de contact ( veți descoperi doar adresa : contact@contact.contact?!), de altfel chiar şi „agenţii" evită să-şi spună numele.